Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Хто займеться фінансовими розслідуваннями

6 вересня 2019, 10:00
672
0
Реклама

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 1208 від 30.08.2019 р. Його ініціатор - народний депутат Д. Гетманцев (фракція ПП "Слуга народу"). Законопроект № 1208 передбачає, що Бюро фінансових розслідувань (далі - БФР) буде центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності, які прямо чи опосередковано заподіюють шкоду публічному інтересу у сфері фінансів. Діяльність Бюро буде спрямовуватися та координуватися Кабінетом Міністрів через міністра фінансів. БФР складатиметься з центрального апарату та 7 територіальних управлінь.

Передбачається можливість переходу колишніх працівників податкової міліції на службу до Бюро на загальних підставах за результатами проведення конкурсу. Законопроект не передбачає ліквідацію будь-яких підрозділів СБУ та МВС, але до БФР перейдуть повноваження щодо розслідування економічних злочинів.

Передбачається віднести до основної підслідності Бюро розслідування детективами Бюро за 25 статтями Кримінального кодексу. Бюро буде здійснювати самостійне проведення оперативно-розшукової діяльності. Витребування Бюро інформації та/або документів від підприємств, установ та організацій (окрім банків, депозитарних та інших фінансових установ), осіб, які надають публічні послуги, фізосіб буде здійснюватися в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом та Законом про ОРД.

До речі, на підставі рішення керівника Бюро (його заступників, керівника територіального управління), погодженого з прокурором, Бюро зможе отримувати від банків, депозитарних, фінансових установ, незалежно від форми власності, інформацію про операції, рахунки, вклади, правочини фізичних та юридичних осіб.

Для одержання інформації про кримінальні правопорушення Бюро створить спеціальну телефонну лінію, а також забезпечить можливість отримання інформації, у тому числі - анонімної, через свій веб-сайт та засобами електронного зв'язку.

Джерело: законопроект № 1208 від 30.08.2019 р.

Перевірити, чи є особа засновником компаній в Україні, можна за допомогою сервісу CONTR AGENT. Протестувати сервіс можна тут

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини