Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як покарають за нереєстрацію платником ПДВ

9 вересня 2019, 14:20
815
0
Реклама

Рівненські податківці нагадали, хто обов'язково має реєструватися платником ПДВ та яка буде відповідальність, якщо цього не зробити.

Під обов'язкову реєстрацію платником ПДВ підпадають особи, у яких загальна сума від здійснення оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців сукупно перевищує 1 млн грн (без урахування ПДВ).

Водночас до оподатковуваних операцій для цілей ПДВ-реєстрації належать операції, що підлягають оподаткуванню за:

- основною ставкою ПДВ (20%);

- ставкою 7%;

- нульовою ставкою;

- звільнені (умовно звільнені) від обкладення ПДВ.

Щоб зареєструватися платником ПДВ відповідна особа має подати до контролюючого органу за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ. Зробити це вона має не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, у якому вперше перевищено мільйонний ліміт.

Якщо особа, яка підлягає обов'язковій ПДВ-реєстрації, не виконає вказаних дій, вона несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ. Але при цьому вона не має права нараховувати податковий кредит і отримувати бюджетне відшкодування.

Джерело: повідомлення на веб-сайті ГУ ДПС у Рівненській області

Більше про реєстрацію платником ПДВ читайте в матеріалі ""Реєстрація платником ПДВ: для кого та коли вона обов'язкова" сервісу ""Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу ""Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини