Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Ліцензії скасують остаточно, а штрафи збільшать – що чекає на телекомунікації

11 вересня 2019, 13:30
1277
0
Реклама

Як зазначають автори законопроекту № 1050 від 29.08.2019 р., існує проблема законодавчої колізії норм Закону про ліцензування та Закону про телекомунікації. Тому проектом пропонують внести зміни до Закону про ліцензування в частині виключення з переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, діяльності у сфері телекомунікацій. А до Закону про телекомунікації - в частині заміни ліцензування видів діяльності у сфері телекомунікації на надання повідомлення суб'єктами господарювання про початок провадження діяльності.

Водночас законопроект передбачає збільшення адміністративних штрафів за порушення умов і правил, що регламентують діяльність у сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом України, передбачену ліцензіями, дозволами. Зараз за це штраф на посадових осіб підприємств і організацій усіх форм власності становить від 1700 до 3400 грн, а за повторне протягом року порушення - від 3400 до 5100 грн. Законопроект встановлює розмір цих санкцій на рівні відповідно від 8500 до 17000 грн і від 17000 до 34000 грн.

Окрім того, буде запроваджено у КпАП штраф за надання суб'єктом господарювання недостовірної, не в повному обсязі інформації у повідомленні про початок провадження госпдіяльності, необхідність подання якої встановлена законом для певного виду господарської діяльності. Покаранням за це буде накладення штрафу від 17000 до 34000 грн. За порушення суб'єктом господарювання строку повідомлення про всі зміни даних, зазначених у повідомленні про початок здійснення господарської діяльності, встановленого законом, запровадять штраф на суб'єкта господарювання від 8500 до 17000 грн.

На засіданні Верховної Ради 10.09.2019 р. проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню" голосами 338 народних депутатів був прийнятий в першому читанні за основу. Процедуру його підготовки до другого читання скорочено на половину.

Джерело: законопроект № 1050 від 29.08.2019 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню"

Liga: REPORT - сучасний хмарний сервіс подання звітності та реєстрації податкових накладних. Лише у Liga: REPORT - аналіз ризиків блокування ПН/РК за кодом УКТ ЗЕД/ДКПП, перевірка реєстраційного ліміту ПДВ, а також миттєвий обмін документами з контрагентами.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини