Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Сферу перевезень очікують нові правила і штрафи щодо габаритно-вагового контролю

12 вересня 2019, 11:40
1306
0
Реклама

Законопроект № 1047 від 29.08.2019 р. був ініційований групою народних депутатів. 11 вересня його було прийнято в цілому з урахуванням техніко-юридичних правок. Закон підтримав 331 народний депутат.

Законопроект встановлює можливість фіксації в автоматичному режимі порушень, пов'язаних з відсутністю документів (дозволів) щодо узгодження умов та режимів перевезення в разі перевищення вагових або габаритних обмежень чи документу про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів.

Проектом Закону передбачається, що за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу накладається адміністративно-господарський штраф у розмірі 8500 грн. За перевищення норм від 10% до 20% при перевезенні вантажу без відповідного дозволу - штраф у розмірі 17 тис. грн, а за перевищення понад 20% штраф становитиме 34 тис. грн.

Адмінвідповідальність за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті нестиме відповідальна особа - фізична особа або керівник юрособи, за якою зареєстровано транспортний засіб. Відповідні адміністративні штрафи розмірами дорівнюють озвученим вище адміністративно-господарським штрафам.

А от невиконання водіями, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та/або вантажів, вимог уповноважених посадових осіб Укртрансбезпеки про зупинку транспортного засобу, потягне за собою накладення штрафу в розмірі 3400 грн або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Джерело: законопроект № 1047 від 29.08.2019 р. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю", сайт ВРУ

Про нові форми статзвітності транспорту для юросіб читайте в матеріалі газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини