Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Пайовий внесок скасують, але за старими договорами доведеться сплатити

15 жовтня 2019, 13:15
2187
0
Реклама

В Україні скасовують пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури населеного пункту або як його ще називають - пайовий внесок. Сталося це завдяки Закону України від 20.09.2019 р. № 132-IX. Зміни запрацюють із 01.01.2020 р. Однак маємо й перехідні моменти.

Так, договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

Упродовж 2020 року замовники будівництва на земельній ділянці у населеному пункті мають перераховувати до відповідного місцевого бюджету кошти для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту (далі - пайова участь). У такому разі розмір пайової участі становить (якщо менший розмір не встановлено рішенням органу місцевого самоврядування, чинним на день набрання чинності цим Законом):

- для нежитлових будівель та споруд - 4% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта;

- для житлових будинків - 2% вартості будівництва об'єкта, що розраховують відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України.

Джерело: Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні" від 20.09.2019 р. № 132-IX

Liga: REPORT - сучасний хмарний сервіс подання звітності та реєстрації податкових накладних. Лише у Liga: REPORT - аналіз ризиків блокування ПН/РК за кодом УКТ ЗЕД/ДКПП, перевірка реєстраційного ліміту ПДВ, а також миттєвий обмін документами з контрагентами.

Спробуйте прямо зараз. 7-денний тестовий доступ без обмежень.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини