Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Запроваджено принцип одночасності вчинення нотаріальної дії та держреєстрації прав

23 жовтня 2019, 09:40
1059
0
Реклама

На офіційному порталі ВРУ з'явився текст Закону України від 03.10.2019 р. № 159-IX, яким передбачена низка істотних змін, спрямованих на посилення захисту права власності. Більшість ухвалених змін будуть внесені до Законів України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 р. № 1952-IV та "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 р. № 755-IV. Одне з найбільш резонансних нововведень - запровадження принципу одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав. Це означає, що держреєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно із вчиненням такої нотаріальної дії буде проводитися нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію.

Серед інших змін також варто виділити скасовування інституту акредитованих суб'єктів, удосконалення процедури реєстрації змін до відомостей про суб'єктів господарювання, а також підвищення відповідальності за порушення відповідних реєстраційних процедур.

Цей Закон набирає чинності через 10 днів з дня його опублікування. Опублікований 23.10.2019 р.

Джерело: Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності" від 03.10.2019 р. № 159-IX

Про облікові наслідки купівлі-продаж корпоративних прав можна почитати у матеріалі "Викуп і продаж частки власних корпоративних прав: податковий та бухгалтерський облік" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини