Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Коли в ПДВ-звітності відображати зменшуючий РК у разі його блокування

5.11.2019, 17:00
233
0

Якщо неправильно визначити період декларування РК, в СЕА ПДВ виникне показник "сум. Перевищ"
Якщо неправильно визначити період декларування РК, в СЕА ПДВ виникне показник "сум. Перевищ"

ДПС роз'яснила, як відображати в ПДВ-звітності розрахунки коригування до податкових накладних, у тому числі у разі блокування їх реєстрації, та як обраховується показник "сум. Перевищ" в СЕА ПДВ.

Якщо відбувається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, платник податку - постачальник може зменшити податкові зобов'язання лише після реєстрації покупцем в ЄРПН відповідного розрахунку коригування.

У разі зупинення реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування платник податку - постачальник може зменшити податкові зобов'язання на суму ПДВ, зазначену у ньому, після припинення процедури такого зупинення:

- у разі своєчасної реєстрації в ЄРПН такого розрахунку коригування - у декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено;

- у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН - у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН.

Показник "сум.Перевищ" є складовою формули, за якою обраховується реєстраційна сума.

Водночас цей показник відображає загальну суму перевищення задекларованих податкових зобов'язань, над сумою ПДВ, що міститься в складених таким платником податкових накладних та розрахунках коригування до них, зареєстрованих в ЄРПН.

Його розраховує ДПС автоматично після прийняття звітності від платника податку та/або реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування. У разі позитивного значення вказаного показника на таке значення зменшується реєстраційна сума такого платника.

Такий розрахунок здійснюється окремо за кожний звітний (податковий) період без наростаючого підсумку.

Невідповідність між показниками податкової звітності з ПДВ та даними ЄРПН з метою правильного обрахунку показника "сум.Перевищ" платник податку має виправити шляхом подання уточнюючих розрахунків за відповідні звітні періоди, згідно з п. 50.1 ПКУ.

Джерело: ІПК ДПСУ від 24.10.2019 р. № 985/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Більше про показник сум.Перевищ читайте в статті "Зв'язок помилки в декларації з ПДВ зі зменшенням реєстраційного ліміту через перерахунок показника сум. Перевищ" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар