Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Від сплати пенсійного збору у разі придбання першого житла звільнятимуть за даними держреєстрів

8 листопада 2019, 10:15
957
0
Реклама

В ПФУ взялись врегулювати проблемне питання: як визначити осіб, які придбавають житло вперше для звільнення від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (далі - пенсійний збір). Про це свідчить проект відповідної постанови, яку розробив ПФУ.

Тож аби визначати осіб, які придбавають житло вперше, у зв'язку з відсутністю в Україні органу, наділеного повноваженнями визначати таких осіб, запропонували враховувати інформацію стосовно прав власності громадян на нерухоме майно за даними реєстрів, наявних в Україні. Це, зокрема, дані:

- Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно;

- Державного реєстру іпотек;

- Єдиного реєстру заборони відчуження об'єктів нерухомого майна.

За ними перевірять, чи не має даних про зареєстровані за особою об'єкти нерухомості, а також враховують інформацію про те, що особа не здійснювала приватизацію житлових приміщень.

Такий механізм визначення осіб, які придбавають житло вперше, забезпечить дотримання прав громадян на звільнення їх від сплати пенсійного збору.

Проект постанови КМУ "Про внесення змін до Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій" розміщений на сайті ПФУ.

Cервіс SMS-маяк допоможе оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості. Спробуй та постав свою нерухомість на контроль.

А для ФОП є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини