Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Фінлізинг майна з оплатою за бюджетні кошти: коли визначати ПЗ і ПК з ПДВ

8.11.2019, 12:30
192
0

На яку дату визнавати податковий кредит з ПДВ лізингоотримувачу-"касовику"
На яку дату визнавати податковий кредит з ПДВ лізингоотримувачу-"касовику"

ДПС роз'яснила, на яку дату визнавати податкові зобов'язання та податковий кредит за операцією з передачі майна у фінансовий лізинг, якщо оплата такого майна здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Умовами договору фінансового лізингу передбачено перерахування лізингоотримувачем попередньої оплати як частини лізингових платежів. При цьому платник податку - лізингоотримувач застосовує касовий метод податкового обліку за операціями з постачання товарів/послуг, визначеними п. 187.10 та п. 44 підрозділу 2 р. XX ПКУ.

За операцією з передачі майна у фінансовий лізинг (якщо оплата такого майна здійснюється за рахунок бюджетних коштів) датою виникнення податкових зобов'язань лізингодавця є дата фактичної передачі об'єкта фінансового лізингу у користування лізингоотримувачу.

Лізингодавець на дату фактичної передачі об'єкта фінансового лізингу лізингоотримувачу зобов'язаний нараховувати податкові зобов'язання з ПДВ виходячи з договірної вартості об'єкта фінлізингу, скласти і зареєструвати в ЄРПН податкову накладну за такою операцією. Така зареєстрована в ЄРПН податкова накладна є підставою для включення лізингоотримувачем сум податку, зазначених у ній, до податкового кредиту.

Водночас платники податку, які здійснюють операції, визначені п. 187.10 та п. 44 підрозділу 2 р. XX ПКУ, при отриманні майна у фінлізинг визначають дату формування податкового кредиту за касовим методом. Але лише за умови, що такий об'єкт фінлізингу призначений для використання в операціях з постачання продукції (послуг), до операцій з постачання якої застосовується касовий метод податкового обліку. Звісно ж, має бути й зареєстрована відповідна податкова накладна в ЄРПН.

Тож, якщо об'єкт фінлізингу призначається для використання в операціях з постачання продукції (послуг), до операцій з постачання якої застосовується касовий метод податкового обліку, лізингоотримувач включає сум ПДВ до податкового кредиту на дату перерахування лізингодавцю попередньої оплати як частини лізингових платежів (на суму такої попередньої оплати). Причому такий лізингоотримувач має право віднести такі суми ПДВ до податкового кредиту лише після реєстрації в ЄРПН податкової накладної за операцією з передачі майна у фінлізинг постачальником. Щоправда, така можливість зберігається протягом 1095 к. дн. з дати складання такої податкової накладної.

Джерело: ІПК ДПСУ від 29.10.2019 р. № 1072/6/99-00-07-03-02-15/ІПК

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар