Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оплатили рекламу у Facebook: як документально підтвердити витрати

8.11.2019, 13:00
1183
0

Рекомендації від податківців у разі оплати корпоративною платіжною карткою
Рекомендації від податківців у разі оплати корпоративною платіжною карткою

У вік комп'ютерних технологій часто буває, що підприємства розміщують рекламний акаунт в соціальних мережах, які зареєстровані за межами України. Тому виникає потреба з'ясувати нюанси сплати платіжною карткою за розміщення реклами у всесвітній соціальній мережі. Про них розповіли в ДПС.

Юрособи, сплачуючи за рекламу за допомогою корпоративної платіжної картки через міжнародні платіжні системи, повинні дотримуватись положень:

- Інструкції, затвердженої постановою Правління НБУ від 12.11.2003 р. № 492;

- Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 02.01.2019 р. № 5.

Треба враховувати, що корпоративною платіжною карткою дозволено здійснювати розрахунки за одним зовнішньоекономічним договором за один операційний день до 150 тис. грн. Це вимога фінмоніторингу операцій.

Довірена особа подає авансовий звіт за витрачені з карти кошти, до якого додає роздрукований підтверджуючий електронний документ. Підтверджує витрати грошових коштів при оплаті послуг на іноземних інтернет-сайтах виписка банку, який випустив таку платіжну картку та відповідна квитанція від постачальника послуг.

Підприємства обліковують витрати на рекламу за правилами бухобліку. Якщо ЗЕД-послуги отримує підприємство з великими доходами, то його фінансовий результат може бути відкоригований на податкові різниці відповідно до пп. 140.5.2 та пп. 140.5.4 ПКУ.

Стосовно ПДВ, то місце постачання послуг розташоване на митній території України. Тому відповідно до п. 180.2 ПКУ особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентами, не зареєстрованими як платники податку, є отримувач послуг. База нарахування ПДВ у такому випадку - договірна вартість послуг (п. 190.2 ПКУ). В такому разі вартість послуг перераховують в національну валюту за курсом НБУ, що діяв на дату виникнення податкового зобов'язання.

Саме такі рекомендації надають податківці з Офісу великих платників податків ДПС.

Поради щодо обліку інтернет-реклами розміщені у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Аби мати доступ до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН в режимі 24/7 скористайтеся тестовим доступом до сервісу.


Увійдіть, щоб залишити коментар