Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нова форма платіжного доручення – із 13 січня

11 листопада 2019, 11:40
4869
0
Реклама

НБУ оновлює вимоги, за якими заповнюють реквізити розрахункових документів. Про це заявили в НБУ.

У розрахункових документах на переказ коштів буде виключено реквізит "Код банку", оскільки міжнародний номер банківського рахунка IBAN вже містить у собі цю інформацію. Це дозволить уникнути дублювання реквізитів.

Також маємо й оновлену форму платіжного доручення, в якому відсутній реквізит "Код банку" та збільшено поле для номеру рахунку. Маємо й нові указівки щодо заповнення реквізитів розрахункових документів.

Крім того передбачено, що чекодавець подає до банку-емітента платіжне доручення на переказ коштів на аналітичний рахунок “Розрахунки чеками” (фізособа має право вносити суму готівкою) та заяву про видачу чекової книжки (чека). Форму заяви про видачу чекової книжки (чека) установлюють внутрішніми правилами банку. Також оформлюють та отримують чекову книжку (чек) згідно з внутрішніми правилами банку. Не дозволено вносити до чекувиправлень та використовувати замість підпису факсиміле.

Банки України матимуть право до 31.12.2020 р. приймати до виконання розрахункові чеки, у бланках яких зазначено реквізит "Код банку", тобто за попередньою формою.

Зазначені зміни затверджені постановою Правління НБУ від 06.11.2019 р. № 127, яка набирає чинності з 13.01.2020 р.

Заповнюйте форми звітності за допомогою сервісу Liga:REPORT. Спробуйте прямо зараз 7-денний тестовий доступ без обмежень.

Чи повідомляти контролюючі органи про зміну реквізитів рахунків за стандартом ІВАN? Відповідь - у сервісі "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся тестовим 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини