Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бензовоз заправляє техніку на полі: чи треба ліцензія на зберігання пального

11.11.2019, 14:40
1493
0

Одну із ситуацій сільгосппідприємств прояснили податківці
Одну із ситуацій сільгосппідприємств прояснили податківці

Сільгосппідприємства все більше турбують нові правила ліцензування зберігання пального. Адже наразі велика кількість ІПК від податківців саме на цю тематику.

В одній із них розглянули ситуацію, за якої для виконання польових робіт підприємство використовує власну техніку, яку заправляє із бензовозів. Останні отримують паливо від постачальників і доставляють його на поля для заправки тракторів та на території тваринницьких комплексів для заправки техніки та обладнання. Все паливо, яке придбаває підприємство, знаходиться у паливних баках транспортних засобів, сільськогосподарської техніки та в обладнанні. Бензовози разом із спеціалізованими напівпричепами-цистерни здійснюють виключно переміщення палива до полів для заправки техніки та обладнання. Паливо не зберігають в бензовозах та в автоцистернах, а заправляється в паливні баки техніки та обладнання.

Тож постає питання: чи треба отримувати ліцензію на зберігання палива у такому випадку? Податківці переконані, що потрібно.

Адже згідно ст. 15 Закону № 481 ліцензію на право зберігання пального не отримують на місця зберігання пального, які використовують:

- бюджетні установи;

- підприємства, установи та організації системи держави системи державного матеріального резерву;

- суб'єкти господарювання для зберігання пального, яке споживають для власних виробничо-технологічних потреб виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і яке не реалізують через місця роздрібної торгівлі.

Також без отримання ліцензії на право зберігання пального можна обійтися в місцях виробництва пального або місцях оптової чи роздрібної торгівлі пальним, на які отримані відповідні ліцензії.

Інших виключень щодо отримання ліцензій на право зберігання пального норми Закону № 481 не містять.

Джерело: ІПК ДПСУ від 04.11.2019 р. № 1168/6/99-00-04-01-03-15/ІПК

Чи потрібно отримувати ліцензію на право зберігання пального, використовуваного для власних потреб, якщо у суб'єкта господарювання немає власного та/або орендованого стаціонарного об'єкта (цистерни/ємності) для зберігання пального, а є лише пересувні ємності (цистерни)? Відповідь у статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар