Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Роботодавець хоче скоригувати аліменти з працівника – які наслідки

14 листопада 2019, 14:40
703
1
Реклама

Міністерство юстиції України роз'яснило механізм утримання аліментів.

Стягнення аліментів з доходу працівника здійснюють на підставі постанови виконавця, яку надсилають за місцем отримання боржником відповідних доходів. Про це відзначили фахівці Мін'юсту.

У постанові обов'язково відзначають:

·порядок стягнення та розмір відрахувань;

·реквізити рахунку органу державної виконавчої служби, рахунку приватного виконавця, на який необхідно перераховувати стягнуті кошти;

·вимогу щодо направлення звітів про здійснені відрахування та виплати із зазначенням періодичності подання звітів та адреси, на яку необхідно направляти звіти;

·роз'яснення про відповідальність за невиконання законних вимог виконавця.

Вимоги виконавця щодо виконання рішень є обов'язковими на всій території України. Невиконання законних вимог виконавця тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Таким чином, роботодавець самостійно не може змінювати порядок стягнення та розмір відрахувань, які чітко визначені у постанові. Але рішення виконавців можуть бути оскаржені.

Джерело: лист Мін'юсту від 16.09.2019 р. № 34122/635-2-19/11.4.3

Про те, як діяти, якщо на працівника надійшло два виконавчих листа, а сума аліментів за ними перевищує 70% зарплати, читайте в статті газети "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до вищезазначеного та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини