Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чи можна за місяць складати декілька зведених податкових накладних з однаковим типом причини

22 листопада 2019, 08:45
438
0
Реклама

Закарпатські податківці повідомили, що на виконання вимог п. 198.5 та п. 199.1 ПКУ протягом звітного (податкового) періоду платник ПДВ може скласти декілька (дві та більше) зведених податкових накладних з однаковим типом причини.

У разі нарахування ПДВ-зобов'язань відповідно до п. 198.5 та п. 199.1 ПКУ платник податку складає окремі зведені податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, які призначаються для їх використання/починають використовуватися:

- в операціях, що не є об'єктом оподаткування;

- в операціях, звільнених від оподаткування;

- в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів;

- в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Такі зведені податкові накладні складаються не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду.

У разі складання зведеної податкової накладної у графі "Зведена податкова накладна" зазначається код ознаки:

- 1 - у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 198.5 ПКУ;

- 2 - у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 199.1 ПКУ.

У зведених податкових накладних, у яких зазначено код ознаки 1 або 2, у графі "Отримувач (покупець)" платник податку зазначає власне найменування (П. І. Б.). У рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" проставляється умовний ІПН "600000000000", рядок "Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта" не заповнюється, а у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини (04, 08, 09, 13).

Водночас Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом Мінфіну України від 31.12.2015 р. № 1307, не заборонено складання платником податку протягом звітного (податкового) періоду декількох зведених податкових накладних з однаковим типом причини.

Таке роз'яснення розмістило на вейб-сайті ГУ ДПС у Закарпатській області.

Більше про зведені податкові накладні читайте в статті "Зведені податкові накладні та розрахунки коригування до них: хто та коли складає, як заповнити й відкоригувати" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія". Для отримання доступу до нього скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини