Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Без відмітки в Держреєстрі ФОП залишається "сплячим" і має далі платити державі

27.11.2019, 10:20
4348
0

Фіскали попередили про можливі ризики перебування в Держреєстрі
Фіскали попередили про можливі ризики перебування в Держреєстрі

Податківці нагадали, що з 1 січня 2017 року всім зареєстрованим підприємцям нараховують ЄСВ. І це не залежить від того здійснює чи ні такий суб'єкт господарювання підприємницьку діяльність.

Якщо громадянин здійснював підприємницьку діяльність у періоди до 2017 року і на сьогодні підприємництвом не займається, то йому варто перевірити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців факт припинення ФОП.

Якщо процедуру припинення ФОП не завершено, її можна провести незалежно від наявності боргу з ЄСВ чи податкового боргу.

Сплата ЄСВ підприємцем, що не здійснює підприємницької діяльності, передбачає зарахування страхового стажу для пенсії.

Нагадаємо, що заборгованість по ЄСВ не підлягає списанню, строк давності для нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовують. За несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 20% своєчасно не сплачених сум.

Таке повідомленням розмістило на сайті ГУ ДПС у Волинській області.

Водночас хочемо нагадати, що з цього приводу до Конституційного Суду надійшло конституційне подання Уповноваженого з прав людини. Тож обов'язковість сплати ЄСВ "сплячими" ФОПами можуть скасувати.

Ну а поки вердикту КСУ немає, варто нагадати про обов'язок підприємців сплачувати ЄСВ навіть тоді, коли вони є одночасно найманими працівниками.

Про інші зміни, які чекають на фізосіб-підприємців та самозайнятих осіб, читайте тут:

- РРО для інтернет-торгівлі можуть скасувати;

- ФОП-єдинникам підвищать ліміти і тимчасово звільнять від РРО;

- адвокатам, нотаріусам та бухгалтерам дозволять бути єдинниками.

Фізичні особи, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за їх рішенням, подають податкову декларацію за останній базовий податковий (звітний) період, у якій відображають виключно доходи від провадження підприємницької діяльності, протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності. Читайте розлогіше в статті електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар