Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суд поставив крапку зі сплати єдиного внеску ФОПам, які здійснюють незалежну профдіяльність

11.12.2019, 10:20
1266
0

Рішення у цій зразковій справі матиме значення для інших аналогічних справ
Рішення у цій зразковій справі матиме значення для інших аналогічних справ

Велика Палата Верховного Суду ухвалила рішення у зразковій справі щодо сплати ЄСВ фізособою - підприємцем, що одночасно здійснює незалежну професійну діяльність. Про це повідомляє сайт ВС.

Нагадаємо, що Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду уже приймав рішення у цій зразковій справі № 520/3939/19. У ньому вказано: взяття контролюючим органом на облік особи як платника єдиного внеску - фізособи-підприємця та внесення відомостей до реєстру застрахованих осіб унеможливлює нарахування єдиного внеску за іншим типом платника без прийняття відповідних рішень і внесення змін щодо безпосереднього обліку особи у спосіб, визначений законом і підзаконними нормативно-правовими актами.

Свою позицію позивач - фізособа-підприємець, що перебуває на спрощеній системі оподаткування та одночасно здійснює незалежну професійну діяльність (як експерт), мотивував наступним. Відсутня можливість подвійного взяття на облік фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, якщо така особа вже стоїть на обліку як фізична особа-підприємець. Тобто доходи, отримані від здійснення незалежної професійної діяльності, підлягають оподаткуванню згідно зі ст. 178 ПКУ лише у випадку, якщо така особа не зареєстрована як ФОП відповідно до вимог законодавства.

4 грудня, розглянувши апеляційну скаргу ДФС, Велика Палата Верховного Суду залишила її без задоволення, а рішення КАС ВС - без змін.

Більш ніж 70 млн. судових рішень можна знайти у системі VERDICTUM. Вона додатково надає можливість швидкого пошуку інформації про судове засідання, пошуку інформації щодо певного судді, перегляду ухвалених за справою судових рішень та багато інших зручних інструментів для бізнесу і звичайних громадян.

Бажаєте отримати тестовий доступ до системи VERDICTUM - тисніть сюди.

Читайте також:

- адвокатам, нотаріусам та бухгалтерам дозволять бути єдинниками;

- без відмітки в Держреєстрі ФОП залишається "сплячим" і має далі платити державі;

- чи може до своїх витрат адвокат віднести витрати на рекламу.


Увійдіть, щоб залишити коментар