Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Відлив бензину за гроші – втратив машину

11 грудня 2019, 11:55
6030
0
Реклама

Проект закону № 2515 про внесення змін до КУпАП щодо посилення адміністративної відповідальності за незаконну торгівлю пальним покликаний припиняти таку торгівлю з боку фізосіб, не зареєстрованих підприємцями. При цьому планується обійтися без вимоги щодо систематичності відповідної діяльності (не менше трьох разів протягом одного календарного року), яка необхідна для притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164 КУпАП. Тобто за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону.

Законопроектом запроваджується новий склад проступку (ст. 161-1 Порушення порядку торгівлі пальним), що передбачає адміністративну відповідальність за:

- оптову або роздрібна торгівля пальним без наявності документів дозвільного характеру, якщо їх одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди);

- порушення правил торгівлі пальним;

- повторну протягом року оптову або роздрібну торгівлю пальним без наявності документів дозвільного характеру, якщо їх одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).

Протоколи про адміністративні правопорушення будуть складати посадовці Нацполіції, податкових органів та Держпродспоживслужби.

Крім того, законопроектом № 2515 пропонується надати право поліцейським та податковим вилучати, до прийняття судом рішення у справі, пальне, транспортні засоби, ємності та обладнання, що використовувалось під час незаконної реалізації пального, а так само гроші, одержані внаслідок вчинення адміністративного правопорушення.

Читайте також про інші зміни в законодавстві:

- як збільшиться неоподатковуваний розмір добових у 2020 році;

- на скільки більше податків за найманих працівників платитимуть роботодавці у 2020 році;

- яким буде розмір допомоги по безробіттю у 2020 році;

- скільки підприємцям доведеться платити єдиного податку у 2020 році.

Відслідковувати зміни в законодавстві допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини