Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нова п'ята група єдинників матиме нульову ставку, але потраплять туди лише щасливчики

21 грудня 2019, 16:30
4554
0
Реклама

На сьогоднішній день у стартапів немає належної держпідтримки в частині надання пільгового оподаткування. Тож в Раді взялися виправити цю прогалину і група нардепів зареєструвала законопроект № 2615.

В чому ж полягатиме менший податковий тягар для нових суб'єктів господарювання, які започатковують стартап?

1. До стартапів віднесуть новостворених суб'єктів господарювання (юросіб або ФОП), які ще не визначились з формою оподаткування.

2. В окрему п'яту групу платників єдиного податку виокремлять стартапи, які використовують виключно РРО та/або програмні РРО та обсяг доходу яких протягом перших 9 місяців діяльності не перевищує 300 тис.грн.

3. Для суб'єктів господарювання, які потраплятимуть до п'ятої групи єдиного податку - "стартапи", встановлять пільговий період тривалістю дев'ять місяців з моменту їх держреєстрації, протягом якого вони звільнені від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податків та зборів на рівні з рештою платників єдиного податку. Після завершення 9-місячного пільгового періоду такий суб'єкт господарювання має обрати одну з інших існуючих форм оподаткування та перейти на неї.

4. Один ФОП не може використовувати п'яту групу єдиного податку два і більше разів.

5. Ставка єдиного податку для платників п'ятої групи - 0%.

6. ФОП, зареєстровані платниками єдиного податку п'ятої групи, не будуть платниками ЄСВ.

Джерело: проект Закону "Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення спеціального податкового режиму" від 18.12.2019 р. № 2615.

Для підприємців є відмінний помічник, який самостійно розраховує та сплачує податки, - бот-бухгалтер ReporTaх.

Які розміри податків сплачуватимуть підприємці у 2020 році? Всі подробиці у виданні БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини