Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Оновили порядок обліку платників ЄСВ

2 січня 2020, 15:40
5387
0
Реклама

Мінфін уніс зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 24.11.2014 р. № 1162 (далі - Порядок № 1162). Завдяки зазначеним змінам, зокрема, урегульовано: якщо фізособа зареєстрована як підприємець та провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа його обліковують у контролюючому органі як фізособу-підприємця із ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

Окрім того:

- передбачено, що члени фермерського господарства, які не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, подають заяву за формою № 12-ЄСВ та підтвердні документи щодо дати набуття членства у фермерському господарстві протягом 10 календарних днів після внесення змін до установчих документів фермерського господарства;

- оновлено перелік документів, що подаються для зняття з обліку платника ЄСВ (зміни до п. 1 р. V Порядку № 1162);

- викладено у новій редакції додатки 1, 2, 5 до Порядку № 1162, а саме форми № 1-ЄСВ (Заява про взяття на облік платника єдиного внеску), № 12-ЄСВ (Заява про взяття на облік платника єдиного внеску (члена фермерського господарства)), № 7-ЄСВ (Заява про зняття з обліку платника єдиного внеску).

Джерело: наказ Мінфіну від 21.10.2019 р. № 436 (набирає чинності через 10 днів з дня його офіційного опублікування, станом на 02.02.2020 р. відомості про офіційне опублікування відсутні)

Платникам ЄСВ цікавим може бути матеріал "База нарахування ЄСВ: аналіз роз'яснень ДПС" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини