Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Роботодавців планують зобов’язати пояснювати профспілці та держадміністрації борги з зарплати

3 січня 2020, 09:20
1623
0
Реклама

Конституційне право громадян на вчасне отримання заробітної платні намагаються забезпечити черговими змінами у законодавстві.

Проектом Закону пропонують внести зміни до КЗпП для чіткого визначення часу, з якого наступає порушення права працівників на вчасну оплату праці. Так, у разі невиплати чи не повної виплати заробітної плати до сьомого дня після закінчення періоду, за який здійснюється виплата (як цього зараз вимагає ст. 115 КЗпП), ця заробітна плата буде визнана заборгованою.

З моменту виникнення заборгованості роботодавець має вжити необхідних заходів для виплати належної працівникам зарплати та проінформувати про порушення конституційного права працівників місцеву держадміністрацію, а також орган первинної профспілкової організації чи іншого уповноваженого представника трудового колективу.

У ст. 117 КЗпП проектом Закону пропонується закріпити, що в разі невиплати не з вини працівника належних йому заробітної плати чи звільненому працівникові - сум у строки, зазначені в ст. 115 та 116 КЗпП, при відсутності спору про їх розмір роботодавець повинен виплатити працівникові додатково його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Нагадаємо, що новий Трудовий кодекс конкретизує ознаки трудових відносин, а також відкоригує умови для розірвання трудового договору. Так, уряд хоче запровадити 7 видів трудових договорів у законі, який замінить КЗпП. Водночас профільний міністр розповів, чи будуть після трудової реформи 12-годинний робочий день і звільнення вагітних. Він же намагався "розвіяти" те, що вважає міфами законопроекту про працю.

Джерело: Проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо посилення захисту конституційного права на вчасну оплату праці)" від 20.12.2019 р. № 2650

Пам'ятайте, що за виплату зарплати не в повному обсязі роботодавцям загрожує штраф. Читайте про це у статті електронного видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та іншим документам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом до сервісу та оцініть весь обсяг і переваги послуг, що надаються.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини