Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутати взялися за ломбарди – для них напишуть нові правила в окремому законі

3 січня 2020, 11:45
2837
0
Реклама

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону про ломбарди та ломбардну діяльність (№ 2674 від 26.12.2019 р.), який має врегулювати засади створення ломбардів та їх діяльності в Україні.

Згідно з відповідним законопроектом ломбардом визнаватиметься фінансова установа, виключними видами діяльності якої є надання на власний ризик фінансових кредитів до одного року під заставу рухомого майна на визначений строк і під проценти та продаж предмета застави, на який ломбардом звернено стягнення. Створювати ломбарди будуть у формі повного товариства або державного підприємства.

Окрім того законопроектом № 2674:

- чітко врегульовано порядок провадження ломбардами діяльності з надання фінансових кредитів та діяльності із зберігання майна, встановлено вичерпний перелік іншої діяльності, яку мають право здійснювати ломбарди;

- встановлено вимоги до приміщень, в яких може здійснюватися ломбардна діяльність, кредитних договорів, договорів застави та внутрішніх правил надання фінансових та інших послуг ломбардом, а також вимоги до власного та статутного капіталів ломбардів;

- визначено засади створення та діяльності добровільних об'єднань ломбардів;

- встановлено трьохмісячний перехідний період для приведення у відповідність ломбардами своєї діяльність у разі прийняття цього законопроекту.

Одночасно зареєстровано законопроект № 2675 від 26.12.2019, яким запропоновано внести зміни до ПКУ, виклавши в новій редакції закріплене в пп. 14.1.100 визначення поняття "ломбардна операція".

Про нинішнє регулювання ломбардної діяльності можна почитати в матеріалі "Правові засади діяльності ломбардів" видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН.

Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини