Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд встановив правила щодо перевірок законності житлових субсидій

8 січня 2020, 13:10
1689
0
Реклама

З 1 січня 2020 року пільгові категорії українців мають право у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову грошову) форму виплат на житлово-комунальні послуги. Раніше не дозволялося подати на “монетизацію” після 15 жовтня (на опалювальний період) і 15 травня (на неопалювальний період). Відповідне рішення було прийнято на засіданні КМУ 27 грудня. Про це повідомляє сайт Мінсоцполітики. Саме це відомство раніше ініціювало такі зміни.

Йдеться про постанову КМУ від 27 грудня 2019 р. № 1123. Нею було внесено зміни до низки урядових актів щодо питань надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Зміни торкнулися передусім Положення про порядок призначення житлових субсидій. Так, у ньому передбачили, що у сільській місцевості заяви громадян з необхідними документами для призначення житлових субсидій приймаються уповноваженими особами, визначеними виконавчими комітетами селищних і сільських рад, та передаються відповідним органам соціального захисту населення.

Положення також доповнили нормою щодо проведення перевірки достовірності даних, що надійшли від осіб, які звертаються за призначенням житлових субсидій. Як бачите, анонсована нами система перевірки законності та правильності призначення субсидій, пенсій та інших соціальних виплат набуває все більш реального втілення. Верифікацію субсидій будуть здійснювати на підставі даних про право власност на землю і нерухомість, щодо цивільного стану громадян, про реєстрацію підприємцями.

А у Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі передбачили, що такі пільги надаватимуть і на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу. Тож надалі пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються щомісяця у грошовій формі (готівковій або безготівковій), а на придбання твердого палива і скрапленого газу - один раз на рік у грошовій готівковій формі.

Нагадаємо, що раніше Верховний Суд назвав умову стягнення надмірно виплаченої субсидії та пояснив до якого суду подавати позов про відмову в наданні субсидії. Також Кабмін збільшив відсоток для житлових субсидій до 20%. Новація запрацює з 1 травня 2020 року.

Відслідковувати зміни в законодавстві допоможе інформаційно-правова система ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини