Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Озвучено наслідки погодження проектів землеустрою через електронний кабінет

14 січня 2020, 14:10
1458
0
Реклама

Держгеокадастр опрацював майже мільйон проектів землеустрою. Це документи, необхідні для оформлення земельної ділянки у власність чи користування. Про це інформує Урядовий портал.

З жовтня 2016 року започатковано принцип екстериторіальності погодження. Таким чином, було усунуто підґрунтя для корупційних ризиків. Адже громадянин міг отримати документи без контакту з чиновниками, через електронний кабінет. Він не знав, до чиїх саме рук потрапить документ, а тому і не міг шукати шляхи "домовлятися". Це також сприяло своєчасності, об'єктивності та неупередженості розгляду проектів. Висновки надсилалися на електронні адреси розробників автоматично (за умови, якщо вони подавали документацію на погодження через особистий кабінет). Строк отримання висновку - усього 10 днів.

Таким чином, станом на 11 січня на погодження до територіальних органів Держгеокадастру надійшло 1000074 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Опрацьовано 994137 (99%) проектів, серед яких надано 730764 (74%) висновки про погодження та 263473 (26%) не погоджено. Ще 5837 проектів знаходяться на опрацюванні.

Раніше Держгеокадастр почав оприлюднювати висновки про розгляд проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. Інформація оновлюватиметься автоматично один раз на добу. Окрім того, Держгеокадастр започатковує практику оприлюднення 100% рішень, що приймаються його територіальними органами з питань розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності, у т. ч. передачі у власність чи користування земельних ділянок.

До речі, Держгеокадастр назвав крайню дату подальшої дії мораторію на продаж сільгоспземель. Також стало відомо про перші кроки запровадження системи моніторингу обігу земель.

Зважайте, що уберегти ваше майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля. Завдяки їм можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача). Спробуйте і поставте свою нерухомість на контроль.

А перевірити майбутнього або діючого вашого контрагента на благонадійність можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Зробити це можна прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини