Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Електронні лікарняні обіцяють на 1 квітня: як працюватиме система

29.01.2020, 09:10
4441
1

Кожен лікар підписуватиме листок непрацездатності своїм цифровим підписом
Кожен лікар підписуватиме листок непрацездатності своїм цифровим підписом

На цьому тижні запускають постанову, якою впроваджують електронні лікарняні. Вона тепер перебуває на погодження із зацікавленими міністерствами і відомствами. Мінсоцполітики спільно з МОЗ планує запустити з 1 квітня електронні лікарняні. З такою заявою виступив заступник Міністра соціальної політики під час прес-брифінгу 28 січня 2020 року.

Електронний лікарняний передбачатиме автоматизацію процесів та надавитиме можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного:

- кожен лікар буде підписувати листок непрацездатності своїм цифровим підписом в електронній системі. Тобто запровадять персональну відповідальність лікаря, який видав цей документ;

- інформація через реєстр в ПФУ буде автоматично передана у Фонд соцстраху - в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію - оскільки є платником ЄСВ.

Електронний обіг лікарняних дасть можливість відслідкувати, чи їх видав профільний лікар. Адже є часті випадки, коли лікарі дають документи щодо хвороб, які не відповідають їхньому профілю.

До сказаного додамо, що українці вже можуть користуватись новим сервісом від ПФУ - Е-реєстром листків непрацездатності. Скористатися ним можуть як застраховані особи, так і страхувальники. Для входу в особистий кабінет їм необхідний лише ЕЦП.

Поновлення ЕЦП (КЕП) онлайн в сервісі Liga:REPORT. Спробуйте прямо зараз 7-денний тестовий доступ.


Увійдіть, щоб залишити коментар