Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Як заповнити річну декларацію про доходи ФОП-загальносистемнику із збитковим видом діяльності

3 лютого 2020, 11:20
824
0
Реклама

ФОП на загальній системі оподаткування здійснює остаточний розрахунок ПДФО за звітний податковий рік самостійно згідно з даними, зазначеними в річній податковій декларації про майновий стан і доходи. При цьому враховує сплачений ним протягом року ПДФО на підставі документального підтвердження факту його сплати. Про це нагадали фахівці ГУ ДПС у Тернопільській області та навели деякі правила заповнення декларації, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 02.10.2015 р. № 859.

У розрахунку податкових зобов'язань додатка Ф2 до податкової декларації відображають доходи, отримані від провадження кожного виду економічної діяльності, що відображають в окремому рядку р. I із зазначенням:

- у графі 2 назви та у графі 3 - коду виду економічної діяльності згідно з КВЕД, за провадження якого одержано дохід;

- у графі 4 - суми одержаного доходу від провадження окремого виду економічної діяльності;

- у графах 5-7 - суми документально підтверджених витрат, пов'язаних із провадженням господарської діяльності (вартість придбаних ТМЦ, реалізованих або використаних у виробництві продукції, витрати на оплату праці та нарахування на зарплату, інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг, амортизаційні відрахування).

У графі 9 вказують значення, розраховане за формулою: графа 4 "Сума одержаного доходу" - графа 5 "Вартість придбаних товарно-матеріальних цінностей, реалізованих або використаних у виробництві продукції" - графа 6 "Витрати на оплату праці та нарахування на заробітну плату" - графа 7 "Інші витрати, включаючи вартість виконаних робіт, наданих послуг" - графа 8 "Амортизаційні відрахування".

Якщо результатом розрахунку суми чистого оподатковуваного доходу одного з видів економічної діяльності є збиток, ФОП при заповнені графи 9 від'ємне значення за таким (збитковим) видом економічної діяльності не зазначає, а рядок прокреслює.

Значення рядка "Усього" графи 9 розраховують як сума додатних показників графи 9 за всіма видами економічної діяльності, які здійснювала ФОП на загальній системі оподаткування.

Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Тернопільській області.

Детальніше про заповнення річної звітності ФОП на загальній системі читайте в матеріалі "Декларація про майновий стан і доходи підприємця-загальносистемника: порядок подання та правила заповнення" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся демо-доступом до сервісу.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини