Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

За податковою знижкою можна звернутися навіть при наявності боргу — заявила ДПС

5 лютого 2020, 17:20
1332
0
Реклама

Платник податку має право отримати податкову знижку та повернути ПДФО на підставі поданої податкової декларації, навіть за наявності у нього податкового боргу. Про це заявили в ГУ ГНС у Волинській області.

Податківці пояснюють, що податковою знижкою для фізосіб є документально підтверджена сума (вартість) витрат у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяють зменшити загальний річний оподатковуваний дохід, одержаний за наслідками звітного року у вигляді зарплати (пп. 14.1.170 ПКУ).

Сума, яку повернуть платнику податку, з урахуванням положень ст.166 ПКУ, за розрахунками контролюючого органу на підставі поданої податкової декларації, не є надміру сплаченими грошовими зобов'язаннями, як це визначено у пп. 14.1.115 ПКУ, а за своєю суттю є податковою знижкою.

Водночас податківці зіслались на лист Мінфіну від 21.01.2020 р. № 11220-18-62/1796, тексту якого наразі немає у відкритих джерелах.

Нагадаємо, що із 1 січня 2020 року розпочалась кампанію декларування майнового стану та доходів.

Зауважимо, що відповідна декларація уже має нову форму, що запроваджена Наказом № 177.

Звітувати швидко та легко у 2020 році допоможе сервіс Liga:Report. Це зручна система адміністрування ПДВ та 14 унікальних сервісів.

Зважайте, що право на податкову знижку підтверджує роздрукована електронна квитанція.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини