Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Спецдозволи на видобування бурштину та інших копалин даватимуть по-новому — які зміни

20 лютого 2020, 15:30
739
0
Реклама

19 лютого Кабінет Міністрів виклав у новій редакції Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами. Про це повідомляє сайт Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

Міністр Олексій Оржель, коментуючи документ, зазначив, зокрема, що з процедури отримання спеціальних дозволів виключено узгодження з обласними радами для надр загальнонаціонального значення, як це було раніше. Також постанова передбачає формування бази для подачі документів в електронному режимі та прибирає механізми отримання дозволів на надрокористування поза аукціонами. Але інвесторам заборонено починати діяльність на ділянках до проходження процедури та отримання висновку про оцінку впливу на довкілля.

Основні зміни, викладені в документі, полягають у такому:

- виключається необхідність погодження з обласними, Київською та Севастопольською міськими радами, РМ АР Крим надання надр у користування для корисних копалин загальнодержавного значення та для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин;

- розширено перелік видів користування надрами, на які можна отримати спеціальний дозвіл, а саме: геологічне вивчення бурштиноносних надр, у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ з подальшим видобуванням бурштину (промислова розробка родовищ);

- врегульовано процедуру погодження надання надр у користування у районі проведення АТО/ООС;

- передбачено можливість подання заяви та документів для отримання дозволу без проведення аукціону в електронній формі через Електронний кабінет надрокористувача, що надасть можливість реєструвати заяви на отримання адміністративних послуг.

Варто додати, що останнім часом видобування копалин - і в полі зору законотворців. Так, Верховна Рада прийняла закон, яким ставку ренти за видобуток бурштину істотно знизили. Також Рада ухвалила законопроекти, які посилюють відповідальність та наводять лад у сфері видобутку корисних копалин. Окрім того, кошти від продажу корисних копалин хочуть роздавати народженим з наступного року, але є нюанси.

Відслідковуйте зміни в законодавстві в інформаційно-правовій системі ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом та оцініть зручність і швидкість пошуку необхідної вам інформації.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини