Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Суд розтлумачив можливість заліку зустрічних вимог з нерезидентами

3 березня 2020, 12:05
1542
0
Реклама

Випадки, у яких суб`єктам господарювання забороняється припиняти зобов`язання шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог, мають бути визначені виключно в законах України. Однак жодних обмежень на використання такого способу розрахунку за зовнішньоекономічними операціями законами України не передбачено. Водночас чинним законодавством також не заборонено та не обмежено законні форми розрахунків за зовнішньоекономічними операціями, що не передбачають надходження іноземної валюти на рахунок резидента.

На цьому наголосив ВС/КАС та сформував нову правову позицію, відповідно до якої резидент є вільним у виборі форми розрахунків за зовнішньоекономічними операціями з-поміж тих, що не суперечать законам України. Припинення зобов`язання шляхом зарахування зустрічних однорідних вимог є складовою гарантованого Конституцією України права на свободу підприємницької діяльності та може бути обмежено виключно законами України.

Водночас навіть за наявності заборони зняття з контролю експортних операції клієнтів на підставі документів про припинення зобов'язань зарахуванням зустрічних однорідних вимог, перебування таких операцій на контролі саме по собі не спричиняє наслідку у вигляді застосування штрафних санкцій (пені) за порушення строків розрахунків.

Джерело: постанова ВС/КАС від 31.01.2020 р. у справі № 1340/3649/18

Увазі суб'єктів ЗЕД пропонуємо матеріал "Експорт товарів: відображення в обліку" сервісу "Інтерактивна бухгалтерія".

Для отримання доступу до цього та інших матеріалів сервісу "Інтерактивна бухгалтерія" - скористайтеся демо-доступом до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини