Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Влада буде відслідковувати електронні лікарняні, щоб ними не торгували

4 березня 2020, 09:30
1825
19
Реклама

"Сьогодні на засіданні Уряду здійснено ще один крок до запровадження в Україні електронних лікарняних, а саме прийнято рішення, яке передбачає автоматизацію процесів, та дає можливість відслідкувати весь процес оформлення лікарняного", - написала у вівторок міністерка соціальної політики Юлія Соколовська на своїй сторінці у мережі Facebook. За її словами, прийняттям відповідного рішення уряд "фактично знищить корупційні та шахрайські схеми, через які лікарняний можна було купити".

"Вже з квітня кожен лікар, який видає лікарняний повинен буде підписувати документ своїм цифровим підписом в електронній системі. Тобто паперові бланки з часом відійдуть у минуле. Далі інформація через реєстр в Пенсійному фонді (ПФУ) буде автоматично передана у Фонд соціального страхування (ФСС) - в установі одразу знатимуть, що людина захворіла і повинна отримати компенсацію - оскільки є платником єдиного соціального внеску, а також передаватиметься роботодавцю, який через кабінет страхувальника на веб-порталі ПФУ побачить, що його працівник оформив тимчасову непрацездатність.

Ідентифікація лікарів у веб-сервісі проводитиметься на підставі переданих МОЗ до ПФУ відомостей про заклади охорони здоров'я та фізичних осіб-підприємців, які мають ліцензію на провадження медичної практики. У свою чергу інформація у МОЗ накопичуватиметься на підставі даних Національної служби охорони здоров'я про укладені договори із закладами охорони здоров'я", - написала Юлія Соколовська.

Зі свого боку, Фонд соцстраху повідомляє, що "Електронний реєстр листків непрацездатності принесе більше прозорості та відкритості в процесі видачі лікарняного. Спростить порядок отримання та позбавить від непотрібних папірців. Все що буде необхідно - це смартфон, ноутбук або електронний планшет. Підробити такий лікарняний буде практично неможливо. Система зможе моніторити кожен листок непрацездатності та визначити лікаря, який його видав, і на яких підставах це було зроблено. Це дозволить автоматизувати процес і дасть можливість відстежити оформлення лікарняного на всіх етапах".

До речі, Фонд соціального страхування України та Пенсійний фонд України погодили порядок та технологію інформаційної взаємодії щодо ведення Електронного реєстру листків непрацездатності та надання інформації з нього.

Також нещодавно стало відомо, що лікар-ФОП має право на отримання бланків листків непрацездатності. А ось скорочена назва медзакладу у лікарняному можлива за певних умов.

До сказаного додамо, що українці вже можуть користуватись новим сервісом від ПФУ - Е-реєстром листків непрацездатності. Скористатися ним можуть як застраховані особи, так і страхувальники. Для входу в особистий кабінет їм необхідний лише ЕЦП.

Поновлення ЕЦП (КЕП) онлайн в сервісі Liga:REPORT. Спробуйте прямо зараз 7-денний тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини