Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Уряд встановив 200% доплати медикам, задіяним у боротьбі із COVID-19

1.04.2020, 14:35
2142
0

Йдеться про доплату до посадового окладу (з підвищеннями)
Йдеться про доплату до посадового окладу (з підвищеннями)

Уряд виконав вимоги пп. 2 п. 5 Прикінцевих положень Закону України від 17.03.2020 р. № 530-IX та затвердив додаткові виплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19. Йдеться про постанову КМУ від 23.03.2020 р. № 246.

Тож на період боротьби із COVID-19, а це значить на час карантину, встановлюють додаткові доплати у розмірі до 200% посадового окладу (з підвищеннями) з урахуванням обов'язкових доплат, надбавок пропорційно відпрацьованому часу:

- у закладах охорони здоров'я, що надають медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19) та уклали договір із НСЗУ, медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичних послуг хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19);

- медичним та іншим працівникам спеціалізованих бригад для реагування на випадки коронавірусної хвороби (COVID-19) центрів екстреної медичної допомоги, які уклали договір із НСЗУ;

- у державних закладах охорони здоров'я, що визначені у рішеннях відповідних ЦОВВ та надають стаціонарну медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19), медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Конкретний перелік посад працівників, яким встановлюють доплату, затверджує керівник відповідного закладу охорони здоров'я.

Доплати проведуть як за кошти, отримані від НСЗУ, так і з місцевих бюджетів та Держбюджету.

Проте вказана постанова запрацює одночасно із законом про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", яким будуть встановлені видатки на ці доплати. Наразі відомо, що 30.03.2020 р. Рада "провалила" законопроект № 3279 і направила його на доопрацювання.

Бухгалтер завжди має бути в контексті останніх нововведень, тому важливо тримати руку на інформаційному пульсі, особливо в режимі карантину. Залишатися в професійному полі зору допоможе Антикризовий пакет інформаційно-аналітичних продуктів від ЛІГА:ЗАКОН. Замовити.

Радимо також звернути увагу на новини за законопроектом № 3275:

- "Карантин впливає і на визначення податку на прибуток - законопроект № 3275";

- "Послаблення в оподаткуванні ПДВ на час карантину: кого торкнуться та як діятимуть";

- "Звільнення від сплати податку на нерухомість і плати за землю за квітень скасували";

- "Проект № 3275 змінив умови праці українців під час карантину".

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар