Стали відомі деталі деяких послаблень у карантинних заходах для бізнесу та громадян. На Урядовому порталі оприлюднили текст постанови КМУ від 08.04.2020 р. № 262, яка змінить норми Постанови № 211.
Чи дозволили під час карантину будівельні роботи та роботу закладів торгівлі будматеріалами?
Дивно, але у вказаних змінах відсутнє виключення із карантинної заборони для закладів торгівлі будматеріалами. Їх не згадано в Постанові № 262. Хоча вчора увечері Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй Фейсбук-сторінці повідомив, що серед тих, хто зможе працювати під час карантину були й заклади торгівлі будматеріалами.
Натомість дозволили під час карантину працювати суб'єктам господарювання, які надають послуг хімчистки, проводять поштову та кур'єрську діяльності, будівельні роботи, роботи із збирання і заготівлі відходів.
Уточнили, що дозволена торгівля засобами зв'язку та телекомунікацій, в т. ч. мобільними телефонами, смартфонами, планшетами, ноутбуками та іншими товарами, що відтворюють та передають інформацію. Тобто прибрали прив'язку до торгівлі цими засобами в спеціалізованих магазинах, які обов'язково повинні мати прямі контракти з операторами зв'язку.
Кому ще дозволили користуватися службовим та громадським транспортом?
Маємо поправку, що дозволені перевезення службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами для працівників суб'єктів господарювання, які мають безперервний промисловий цикл. Це стосується також їх перевезення в міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах. Тобто, тут уже відсутнє зауваження, що це мають бути суб'єкти господарювання, які віднесені до об'єктів критичної інфраструктури.
Хто із людей старше 60 років не потребуватиме самоізоляції?
Як відомо, згідно п. 4 Постанови № 211 особи, які досягли 60-річного віку, віднесені до осіб, які потребують самоізоляції. Проте з цього правила виключили:
1) осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про запобігання корупції”;
2) військовослужбовців та працівників Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
3) осіб, які здійснюють заходи, пов'язані з недопущенням поширення COVID-19, забезпечують діяльність підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, які:
- провадять діяльність та надають послуги в галузях енергетики, хімічної, нафтохімічної, машинобудівної промисловості, гірничо-металургійної галузі, галузях транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, галузі оборонної промисловості;
- мають безперервний промисловий цикл;
- надають послуги у сферах життєзабезпечення населення, зокрема у сферах централізованого водопостачання, водовідведення, постачання електричної енергії і газу, виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров'я;
- є комунальними, аварійними та рятувальними службами, службами екстреної допомоги населенню;
- включені до переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;
- є об'єктами потенційно небезпечних технологій і виробництв.
Приймайте актуальні та зважені рішення у період кризи на базі виключно актуальної та достовірної інформації з ІТ-продуктів ЛІГА:ЗАКОН. Скористайтеся АНТИКРИЗОВИМ ПАКЕТОМ та працюйте командою в єдиному інформаційно-правовому полі. Оберіть пакет або замовте консультацію менеджера прямо зараз.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.