Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Резерв знецінення запасів: що в податковому обліку

4.05.2020, 14:45
427
0

Відображаємо резерв знецінення запасів у декларації з податку на прибуток
Відображаємо резерв знецінення запасів у декларації з податку на прибуток

Офіс ВПП ДПС повідомив, як у податково-прибутковому обліку відображати суму резерву уцінки запасів.

Так, об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені положень ПКУ.

Якщо підприємство вирішило здійснювати уцінку матеріалів через створення резерву (забезпечення) знецінення запасів відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ, то в цьому випадку слід застосовувати коригування із п. 139.1 ПКУ.

Такі коригування відображають у Додатку РІ до рядка 03 РІ декларації з податку на прибуток, а саме:

- у рядку 2.1.1 відображають суму витрат на створення забезпечень (резервів) для відшкодування наступних (майбутніх) витрат відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ (збільшуюче коригування із пп. 139.1.1 ПКУ);

- у рядку 2.2.1.1 - суму коригування (зменшення) забезпечень (резервів) для відшкодування наступних (майбутніх) витрат, на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних П(С)БО або МСФЗ (зменшуюче коригування із пп. 139.1.2 ПКУ).

Детальніше про заповнення додатка РІ до декларації з податку на прибуток читайте в статті "Додаток РІ: різниці з податку на прибуток" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар