Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПДВ-пільга для ліків та медвиробів: особливості застосування

7 травня 2020, 08:20
856
1
Реклама

ДПС роз'яснила порядок застосування ПДВшної пільги для операцій з імпорту та постачання на митній території України ліків, медвиробів/медобладнання та інших товарів, необхідних для запобігання коронавірусу. Йдеться про пільгу із п. 71 підрозділу 2 р. XX ПКУ.

Отже, контролери зазначили:

1) операції з роздрібного продажу товарів кінцевим споживачам (у т.ч. і реалізація аптечними установами товарів, включених до Переліку № 224), відповідно до норм ПКУ є операціями з постачання товарів;

2) у разі звільнення операції з постачання товарів від оподаткування ПДВ за такою операцією ПДВ не нараховується. Водночас потрібно скласти податкову накладну із зазначенням "Без ПДВ". Звільнення від оподаткування ПДВ не є тотожним застосуванню нульової ставки податку, оскільки ставку податку 0% та режим звільнення від оподаткування ПДВ застосовують до різних операцій, перелік яких визначено ПКУ, та будуть різні податкові наслідки в частині ПДВ;

3) вартість товарів, що включені до Переліку № 224, повинна визначатися без ПДВ з настання дати запровадження пільги, встановленої п. 71 підрозділу 2 р. XX ПКУ, відповідно до змін, внесених Законом № 540, тобто з 17 березня 2020 року. Ця вимога законодавства застосовується незалежно від того, чи містять договори та первинні документи, складені на постачання таких товарів, положення щодо необхідності нарахування ПДВ, чи ні, а також незалежно від дати укладення таких договорів;

4) платникам податку, які здійснювали постачання товарів, що включені до Переліку № 224, з нарахуванням ПДВ, слід забезпечити проведення коригування податкових зобов'язань з ПДВ щодо операцій, які були здійснені (відбулася "перша подія") з дати запровадження пільги (з 17.03.2020 р.) до дати набрання чинності Законом № 540 (до 02.04.2020 р.).

Водночас сума ПДВ, що була сплачена (нарахована) у складі вартості придбаних товарів та відображена в податкових накладних, складених щодо операцій із такими товарами, які відбулися в період із 17.03.2020 р. до 02.04.2020 р., має бути або повернута покупцям, або зарахована в рахунок оплати вартості наступних поставок.

У разі проведення такого коригування платник ПДВ - постачальник повинен:

- скласти розрахунок коригування до податкової накладної, яка була складена з нарахуванням ПДВ, в якому вказати зі знаком "-" показники щодо поставлених товарів із Переліку № 224. Такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів;

- скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на операцію з постачання товарів з Переліку № 224, яка звільняється від оподаткування, без нарахування ПДВ.

У цьому випадку податкова накладна, яка була складена з нарахуванням ПДВ, та розрахунок коригування до неї в податковій звітності з ПДВ не відображаються.

5) якщо товари, що включені до Переліку № 224, постачали з нарахуванням ПДВ кінцевому споживачу (неплатнику ПДВ), у зв'язку з чим повернення сплаченого податку покупцям неможливе, коригування нарахованих сум податкових зобов'язань продавець не здійснює. Відповідна сума ПДВ, одержаного від кінцевих споживачів - неплатників ПДВ у складі ціни товарів, враховується таким продавцем під час визначення податкових зобов'язань з ПДВ за відповідний звітний період у загальному порядку.

Джерело: ІПК ДПСУ від 17.04.2020 р. № 1611/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Загальні правила складання розрахунків коригування ми розглянули в статті "Розрахунок коригування до податкової накладної: правила складання" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини