Роботодавець повинен подати Додаток 4 Звіту ЄСВ (форма №Д4), навіть якщо найманий працівник перебував у відпустці без збереження зарплати протягом повного календарного місяця. На це вказують в ГУ ДПС в Івано-Франківській області.
Вказаний звіт не подають, якщо роботодавці не використовують працю фізосіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством. Але, якщо у суб'єкта господарювання є наймані особи, то подавати форму №Д4 обов'язково незалежно від факту нарахування зарплати.
Як відображати "карантинну" відпустку та нарахування єдиного внеску у Звіті з ЄСВ на прикладах показано у аналітичному матеріалу.
Що стосується податкового розрахунку за ф. № 1ДФ, то його подають лише у разі нарахування сум доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду.
Відповідно в графі "Працювало за трудовими договорами" ф. 1ДФ проставляють кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами), окрім тих які знаходяться у відпустках по вагітності та пологам, по догляду за дітьми, у відпустці без збереження зарплати, тощо, незалежно від того, нараховувався їм дохід чи ні.
Щодо сплати ЄСВ, ПДФО та військового збору, то їх сплачувати не потрібно, якщо за місяць найманому працівнику не нараховувались зарплата, відпускні, лікарняні тощо.
Однак варто враховувати, що відпустка без збереження зарплати не гарантує працівникам збереження на цей час страхового стажу. За працівниками зберігають лише їх робоче місце. Страховий стаж працівники не втратять, якщо за них у розрахунку на місяць сплатять не менше, ніж мінімальний страховий внесок з ЄСВ - 1039,06 грн (4723 грн х 22%).
Про ЄСВ та зарплатні податки в період неоплачуваної відпустки на час карантину в деталях читайте за посиланням.
Звітність - не проблема з REPORT. Сервіс онлайн-звітності містить актуальні форми, підказки до заповнення, а також найзручнішу систему керування ПДВ. Замовляйте тестовий доступ на 7 днів та переконайтеся самі.
Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.