Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Держслужба зайнятості назвала ТОП-8 змін ринку праці після карантину

19.05.2020, 10:05
4015
0

Зросте роль дистанційної роботи та гігієни праці
Зросте роль дистанційної роботи та гігієни праці

Державна служба зайнятості оприлюднила свій прогноз стосовно перспектив для сфери зайнятості під час і після карантину. Він починається з признання: "Підстав для оптимізму поки що не так вже й багато". Державна служба зайнятості (далі - ДСЗ) також визнає: "Щодо роботодавців, то тих, які виявили себе соціально-відповідальними, виявилося не так вже й багато". Озвучено й прогноз -процес відновлення економіки може тривати 12-18 місяців.

У ДСЗ також дають деякі прогнози щодо розвитку сфери зайнятості. Їх слід враховувати, передусім, шукачам роботи:

1. Форми дистанційної зайнятості будуть вдосконалюватися. Більш деталізовано будуть відображені аспекти переведення працівників на такі умови роботи, збереження зарплати та поєднання такої зайнятості з можливістю більше уваги приділяти сім'ї та вихованню дітей. На рівні компаній це подекуди спричинить додаткові витрати на зміну внутрішніх процесів.

2. Дистанційна робота підвищить попит й на дистанційне навчання.

3. Працівники робитимуть вибір на користь легальної зайнятості. Краще мати роботу зі скромним, але гарантованим заробітком та можливістю отримання лікарняного, аніж товстий зарплатний конверт і перспектива втрати роботи будь-якої миті.

4. Роль держави зростатиме. Уже сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць.

5. Обираючи професію, зважте, чи є вона затребуваною на ринку праці. Якщо ні, то вам загрожуватиме скорочення в першу чергу.

6. Значення гігієни праці та безпеки на виробництві посилиться.

7. Уже зараз потрібні програми, які забезпечать недопущення погіршення становища жінок, адже вони, насамперед, припиняють виконувати трудові обов'язки черезд догляд за дітьми.

8. Зросте усвідомлення важливості солідарності замість індивідуалізованих рішень. Стає зрозуміло, що добробут одних людей залежить від добробуту тих, хто їх оточує.

Читайте також:

- "Відповіді влади на ключові питання щодо втрати роботи під час карантину";

- "Через карантин змінилися строки звернення до суду за захистом порушених прав працівників";

- "Кого повинні залишити працювати під час скорочення штату - Держпраці";

- "Алгоритм скорочення працівників з ініціативи роботодавця - Держпраці";

- "Роботодавці повинні внести зміни в акти підприємства через коронавірус - Держпраці"

- ""У Вас коронавірус!" - якою має бути реакція компанії?".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар