Прес-служба ДПСУ опублікувала огляд змін по Закону № 466, основою якого є Законопроект № 1210. Більшість норм цього Закону набрали чинності 23.05.2020.
Зокрема, для платників ПДВ Закон № 466:
1. Запровадив єдиний звітний період для звітності з ПДВ - календарний місяць (у т.ч. для платників єдиного податку) з метою спрощення адміністрування ПДВ, застосування єдиного підходу до формування показників звітності та їх відображення в інформаційних системах ДПС.
2. Запровадив визначення бази оподаткування для операцій з постачання електричної енергії, виходячи з ціни, яка склалася на ринку електричної енергії без необхідності донарахування податкових зобов'язань з ПДВ, якщо така ринкова ціна електричної енергії менша за ціну її придбання.
3. Встановив особливості визначення бази оподаткування для операцій з вивезення товарів за межі митної території України (договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації).
4. Забезпечив можливість формування податкового кредиту платниками, які застосовують касовий метод податкового обліку у випадку, якщо оплата придбаних товарів/послуг здійснюється більше ніж через 1095 календарних днів.
5. Врегулював питання врахування у СЕА ПДВ суми коштів, вилучених та зарахованих контролюючим органом на рахунок платника податку відповідно до ст. 95 ПКУ в рахунок погашення податкового боргу з ПДВ по задекларованих до сплати податкових зобов'язаннях.
6. Продовжив граничний термін реєстрації в ЄРПН зведених податкових накладних з 15 до 20 числа місяця.
7. Встановив тимчасову пільгу з ПДВ для операцій з передачі транспортних засобів малозабезпеченим верствам населення, а також органам спеціального призначення (швидка медична допомога та центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах цивільного захисту, рятувальної справи, пожежної і техногенної безпеки) для оперативного виконання задач, направлених на захист та збереження здоров'я населення.
8. Відновив застосування нульової ставки ПДВ до операцій з експорту сої та ріпаку (до внесення змін до операцій з експорту сої та ріпаку застосовувався режим звільнення від оподаткування ПДВ, який виключав можливість декларування до відшкодування сум ПДВ за такими операціями).
9. Уточнив, що касовий метод податкового обліку з ПДВ поширюється у т.ч. на підрядників та субпідрядників.
10. Розповсюдив пільга з ПДВ на ввезення племінних чистопородних тварин на сільськогосподарського товаровиробника.