Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Гірка правда про безробіття та заробітчан від голови НБУ

1.06.2020, 10:58
860
0

На ринок праці негативно впливають низка кваліфікація пошуковувачів роботи та мала участь жінок у робочій силі
На ринок праці негативно впливають низка кваліфікація пошуковувачів роботи та мала участь жінок у робочій силі

Голова НБУ виступив на Щорічній дослідницькій конференції Національного банку України та Національного банку Польщі "Ринок праці та монетарна політика". Про це повідомляє сайт регулятора. Зокрема він сказав: "Ми очікуємо, що в нашій країні зумовлений коронакризою рівень безробіття досягне піку у другому кварталі. Це - 11,5% проти 8,2% минулого року. Разом із поступовим пом'якшенням карантинних заходів, яке розпочалося наприкінці травня, і відновленням економіки рівень безробіття також піде на спад у другій половині року, хоча й залишиться вищим, ніж попереднього року".

Я. Смолій торкнувся питання трудової міграції: "Частина українців, які працюють за кордоном, навіть не поверталися додому під час запровадження карантину, оскільки їх, зокрема, лякала перспектива пошуку роботи в Україні. Вони радше залишалися без джерела доходів за кордоном, розуміючи, що після карантину зможуть знайти там роботу, ніж були готові шукати її тут. А ті, хто повернувся, тепер змушені конкурувати з "місцевими" звільненими за робочі місця із не завжди співставними зарплатами. Через це вони почали знову від'їжджати на заробітки за кордон, щойно стартувало пом'якшення карантинних обмежень, адже в тій самій Польщі, скажімо, потреба в українських працівниках нікуди не щезла".

Посадовець визнав: "Утім, більшість проблем українського ринку праці пов'язана не з Covid-19". Такими джерелами проблем він назвав невідповідність навичок шукачів роботи тим вимогам, які встановлюють роботодавці, низьку продуктивність праці, скорочення та старіння населення, трудову міграцію, низький рівень участі жінок у робочій силі. За його оцінками, українців, що працюють за кордоном, близько 3 млн осіб. Частина з них - сезонно. За оцінками НБУ, в минулому році за кордоном одночасно перебувало в середньому близько 2,5 млн наших громадян.

Читайте також:

- "Уряд хоче використовувати дані про заробітчан та поїздки за кордон для скасування соцвиплат і субсидій";

- "НБУ визначив правила свого спілкування з громадянами - кого будуть ігнорувати";

- "Відкрити рахунок скоро можна буде без відвідин банку - Мінцифра";

- "Кабмін визначив, чию зарплату не можна обмежувати під час карантину";

- "Як банки будуть повідомляти один одному про підозрілих клієнтів для блокування рахунків - НБУ".

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар