Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Хто сплачує ПДФО з несвоєчасно повернутих підзвітних коштів, якщо доходу працівника недостатньо

4.06.2020, 10:50
203
0

В ДПС пояснили ситуацію із оподаткування коштів, виданих підзвіт та не повернутих у встановлені строки
В ДПС пояснили ситуацію із оподаткування коштів, виданих підзвіт та не повернутих у встановлені строки

Податківці нагадують, що до оподатковуваного доходу включають суму надміру витрачених підзвітних коштів, які не повернуті у встановлені законодавством строки, розмір якої обчислюють відповідно до п. 170.9 ПКУ (пп. 164.2.11 ПКУ). Також вказаний дохід оподатковують військовим збором (пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ).

Податковим агентом під час оподаткування суми, виданої платнику податку під звіт та не повернутої ним протягом встановленого строку, є особа, що видала таку суму, під звіт від імені та за рахунок особи, що їх видала. Оподатковують суму, що перевищує суму фактичних витрат платника податку на виконання таких дій.

Коли платник податку припиняє трудові або цивільно-правові відносини з особою, що видала такі кошти, суму податку утримують за рахунок останньої виплати оподатковуваного доходу під час проведення остаточного розрахунку, а у разі недостатності суми такого доходу непогашену частина податку включають до податкового зобов'язання платника податку за наслідками звітного (податкового) року. Це передбачає пп. "б" пп. 170.9.1 ПКУ.

Отже, якщо працівник отримав від роботодавця кошти під звіт та не повернув протягом встановленого пп. 170.9.2 п. ПКУ терміну, роботодавець виступає податковим агентом під час оподаткування зазначеної суми за умови дотримання усіх вимог, встановлених п. 170.9 ПКУ.

Якщо ж трудові або цивільно-правові відносини з особою, яка видала такі кошти уже припинені, та недостатньо суми доходу працівника, тоді непогашену частину податку включають до податкового зобов'язання платника податку за наслідками звітного (податкового) року.

Водночас отримані працівником та не повернуті підзвітні кошти не є базою нарахування ЄСВ.

Джерело: ІПК ДПС від 19.05.2020 р. № 2097/Я/99-00-04-06-03-09/ІПК.

Також податківці назвали головні новації оподаткування доходів фізосіб у 2020 році.

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін законодавства або появу роз'яснень податківців по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар