Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці назвали непередбачений нормативкою документ, що збільшує шанс розблокування ПН/РК

9.06.2020, 14:30
1152
0

ДПС розглядає такі ліцензії як додаткову інформацію
ДПС розглядає такі ліцензії як додаткову інформацію

До ДПС звернулося товариство, яке здійснює неспеціалізовану оптову торгівлю (КВЕД 46.90), роздрібну торгівлю пальним (КВЕД 47.30), оптову торгівлю твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами (КВЕД 46.71). Його цікавило питання, чи потрібно надавати ДПС для розблокування ПН/РК ліцензії на право здійснення господарської діяльності, в т.ч. ліцензії на право оптової торгівлі пальним за наявності місць оптової торгівлі.

Утім, в індивідуальній консультації на це звернення чіткої відповіді так і не прозвучало.

Спочатку контролери нагадали перелік документів, необхідних для розгляду питання про розблокування податкової накладної/розрахунку коригування. Такий перелік включає:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у т.ч. рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Нагадаємо, що наразі цей перелік визначено в Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженому наказом Мінфіну від 12.12.2019 р. № 520.

Потім податківці натякнули, що комісія регіонального рівня приймає рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування за затвердженою формою, в якій зазначають додаткову інформації, надану платником податку. Тобто, зазначені ліцензії податківці розглядають як додаткову інформацію, якої немає в переліку "розблокувальних" документів. Відповідно, подавати їх не обов'язково. Але краще все ж це робити, щоб під час розгляду ваших податкових накладних/розрахунків коригування в комісії було більше інформації, адже це може підвищити шанси їх розблокування.

Джерело: ІПК ДПСУ від 25.05.2020 р. № 2172/6/99-00-17-01-02-06/ІПК

Більше про подачу "розблокувальних" документів читайте в статті "Розблокування ПН/РК: готуємо пакет документів" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар