Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці назвали законну підставу для відсутності штрафу за факт нереєстрації ПН чи РК

9.06.2020, 17:55
784
0

Все залежить від того, чи сплив граничний строк для реєстрації ПН/РК
Все залежить від того, чи сплив граничний строк для реєстрації ПН/РК

ДПС проінформувала: якщо реєстрацію платника ПДВ - продавця анулювали до сплину терміну реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН, визначеного п. 201.10 ПКУ, то такого платника не штрафуватимуть.

Адже з моменту анулювання ПДВ-реєстрації особа позбавляється права на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту та складання податкових накладних (п. 184.5 ПКУ).

Нагадаємо, що відповідно до п. 201.10 ПКУ реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування у ЄРПН повинна здійснюватися з урахуванням таких граничних строків:

- для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

- для податкових накладних/розрахунків коригування, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені;

- для зведених податкових накладних та/або розрахунків коригування до них, складених за операціями, визначеними п. 198.5 та п. 199.1 ПКУ, - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем місяця, в якому вони складені;

- для зменшуючих розрахунків коригування, складених до податкової накладної, що складена на отримувача - платника ПДВ, - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з ПКУ.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 101.28 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Нагадаємо, що 23.05.2020 р. набрав чинності Закон № 466, який уніс зміни до ПКУ, в т.ч. і в частині штрафів за несвоєчасну реєстрацію чи нереєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування та строків їх реєстрації. З усіма ПДВшними змінами, можна ознайомитися в статтях "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)" і "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар