Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ІПК більше не захищатиме платника податків від штрафів — ДПС

10 червня 2020, 10:20
6185
0
Реклама

Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що 23 травня 2020 року набрав чинності Закон № 466 про внесення змін до ПКУ. Тепер у кодексі чітко зазначено, що контролюючі органи надають безоплатно індивідуальні податкові консультації (далі - ІПК) з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства платникам податків за їх зверненням у паперовій або електронній формі.

До змін, внесених Законом № 466, звернення платників податків на отримання індивідуальної податкової консультації приймались виключно в письмовій формі.

Запит на отримання ІПК в електронній формі необхідно завіряти кваліфікованим електронним підписом. Вибір, у якій формі отримати ІПК, залишається за платником податків, а юридична сила ІПК, наданої в паперовій або електронній формі, - однакова.

Строк на надання платникові податків ІПК становитиме, як і зараз, 25 календарних днів (далі - к. д.). Але продовжити строк для відповіді можна буде на 15 к. д. (до змін - на 10 к. д.). Тобто максимальний строк, протягом якого платник податків отримає відповідь від ДПС, тепер дорівнюватиме 40 к. д.

Крім того, з 1 січня наступного року надана платнику індивідуальна податкова консультація більше не захищатиме його від притягнення до відповідальності - Закон № 466 указаною датою виключає з ПКУ абзаци 1-2 п. 53.1. Саме на цьому акцентують столичні податківці. Однак, усе не так трагічно: 1 січня 2021 року набере чинності й нова редакція ст. 112 того ж Кодексу. А згідно з її пп.112.8.2 до числа обставин, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є, зокрема, вчинення діяння (дії або бездіяльності) особою, яка діяла у відповідності до індивідуальної податкової консультації, наданої такому платнику податків у паперовій або електронній формі, за умови, що така консультація зареєстрована в єдиному реєстрі ІПК. Тож захисна дія ІПК збережеться і наступного року.

Детально про новації, які Закон № 466привніс у життя платників податків, читайте в аналітичних матеріалах сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух":

- "Розбираємо Закон № 466 по кісточках: загальні правила притягнення до відповідальності";

- "Умисел і вина в ПКУ - чи те саме?";

- "Вина в податкових порушеннях: що нового?";

- "Податок на репатріацію та постпредставництва: є важливі новини";

- "Зміни в обкладенні податком на прибуток: жити стане "веселіше"";

- "Зміни в прибуткових коригуваннях - 1: нема лиха без добра";

- "Зміни в прибуткових коригуваннях - 2: нема лиха без добра";

- "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)";

- "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)".

Щоб ознайомитися з ними, Ви можете скористатися ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини