Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці назвали передумови "карантинної" ПДВ-пільги для продажу дезінфекторів

11.06.2020, 09:50
236
0

Враховуємо вимоги Закону про захист населення від інфекційних хвороб
Враховуємо вимоги Закону про захист населення від інфекційних хвороб

ДПС роз'яснила порядок застосування "карантинної" ПДВ-пільги, встановленої п. 71 підрозділу 2 р. XX ПКУ, до операцій з постачання дезінфікуючих засобів.

За словами контролерів, операції з постачання таких товарів на митній території України звільняються від оподаткування ПДВ (з 17.03.2020 р.) у разі дотримання таких умов:

- назва конкретного товару відповідає назвам товарів, зазначених у розділі "Дезінфекційні засоби, антисептики та обладнання для проведення дезінфекції, що необхідні <…>" Переліку № 224;

- дезінфекційний засіб відповідає вимогам, встановленим Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб" від 06.04.2000 р. № 1645-III (далі - Закон № 1645);

- дотримано також інших вимог, визначених у ПКУ і у примітках до Переліку № 224.

Нагадаємо, що згідно з Законом № 1645:

- дезінфекційні засоби - це хімічні речовини, біологічні чинники та засоби медичного призначення, що застосовуються для проведення дезінфекційних заходів, підлягають гігієнічній регламентації та держреєстрації;

- забороняється застосування дезінфекційних засобів, не зареєстрованих у встановленому порядку в Україні, а також тих, у процесі виготовлення, транспортування чи зберігання яких було порушено вимоги технологічних регламентів та інших нормативно-правових актів.

Якщо товари не відповідають вимогам, встановленим Законом № 1645, то з приводу можливості продажу таких товарів на митній території України та правомірності їх застосування, платнику податку доцільно звернутися до МОЗ.

Джерело: ІПК ДПСУ від 21.05.2020 р. № 2142/6/99-00-07-03-02-06/ІПК

Про "карантинну" ПДВ-пільгу також читайте в статті "Продаж респіраторів й антисептиків в Україні: чи нараховувати ПДВ" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар