Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З якої дати застосовують збільшений вартісний критерій для основних засобів

12.06.2020, 10:00
958
0

В цілях оподаткування основними засобами визнають активи вартістю понад 20 тис. грн
В цілях оподаткування основними засобами визнають активи вартістю понад 20 тис. грн

Серед основних прибуткових змін, які привнесла мала податкова реформа (Закон № 466) - збільшено вартісний критерій, за яким визнають основні засоби з 6 до 20 тис.грн.

Оскільки ці зміни відбулись посеред звітного періоду без особливих уточнень щодо початку їх застосування, то логічно треба орієнтуватись на дату набуття чинності Закону № 466 - 23 травня 2020 року.

Саме до такої думки схиляються і у податковому відомстві:

вартісний критерій 20 тис. грн. застосовують до основних засобів, які введені в експлуатацію після 22 травня 2020 року;

• основні засоби, введені в експлуатацію до 23 травня 2020 року, продовжують амортизуватись у податковому обліку, навіть якщо їх залишкова балансова вартість не перевищує 20 тис. гривень.

Докладніше про новації щодо визнання ОЗ по-новому читайте в статті видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН "Розбираємо Закон № 466 по кісточках: необоротні активи".

Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, іншим документам та інструментам інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися тестовИм доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Зауважимо, обов'язково застосувати новий критерій саме у податковому обліку. Натомість тим, хто не проти розсинхронувати його в цій частині з бухобліком, можете визначитись із цією новацією згодом.

Джерело: роз'яснення ДПС із категорії 102.05 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).


Увійдіть, щоб залишити коментар