Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Переведення трудових книжок у електронну форму: нові обов’язки для роботодавця та працівника

15.06.2020, 09:07
11073
0

Перехідний період триватиме п’ять років
Перехідний період триватиме п’ять років

Ми вже повідомляли, уряд хоче запровадити трудові книжки в електронній формі. Потім на Урядовому порталі з'явилися перші пояснення такої ініціативи. Тепер же доступний і сам текст проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі (№ 3623). Які висновки можна зробити з нього?

Проектом акту, зокрема, передбачається установити п'ятирічний перехідний період для включення до Державного реєстру відомостей з паперових трудових книжок про трудову діяльність працівника (протягом цього періоду застосовуватиметься як паперова трудова книжка, так й електронна форма уже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність працівника з Державного реєстру).

Хочуть визначити, що внесення відомостей про трудову діяльність до Державного реєстру через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у вигляді сканованих або оцифрованих копій, передбачених законодавством документів (трудової книжки, довідок тощо), здійснюється працівником і роботодавцем із обов'язковим накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Поновлення ЕЦП (КЕП) онлайн реалізовано в сервісі звітності Liga:REPORT. Сервіс онлайн-звітності містить актуальні форми, підказки до заповнення, а також найзручнішу систему керування ПДВ. Замовляйте тестовий доступ s переконайтеся самі.

Законопроектом № 3623 буде установлено, що після внесення відомостей про трудову діяльність працівника до Державного реєстру, роботодавець зобов'язаний видати оригінал паперової трудової книжки йому на руки під підпис, при цьому також передбачено обов'язок роботодавця вносити на вимогу працівника до паперової трудової книжки записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення.

Однак на сьогодні паперова трудова книжка залишається документом про трудову діяльність працівника. Про те, як її вести, описано у матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН. Для отримання доступу до аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН та інших документів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН - скористайтеся ТЕСТОВИМ доступом.

Також законопроектом № 3623 хочуть запровадити можливість автоматичного призначення пенсії (без особистого звернення особи) зі збереженням за особою права відстрочення виходу на пенсію. При цьому, якщо особою перенесено призначення пенсії та продовжено перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5-0,75 %. В рамках автоматичного призначення пенсій також передбачено можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення.

Читайте також:

- "Журналісти будуть відшкодовувати незаконну фотозйомку, а роботодавці платитимуть працівникам за депресію";

- "Чи оплатять лікарняний в разі травми при дистанційній роботі";

- "Карантин можуть визнати неконституційним - непередбачувані наслідки для бізнесу та бюджету";

- "Що отримають єдинники через порушення, за яке роботодавці-загальносистемники платять штраф 47 тисяч грн";

- "Як відкликати працівників з карантинних відпусток чи дистанційної роботи - Держпраці";

- "За допуск до роботи родичів без трудового договору ФОПа оштрафували на 125 тисяч".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар