Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Чому списання недоїмки з ЄСВ за Законом № 592 ніяк не допоможе «сплячим» ФОП

16.06.2020, 18:30
6319
0

Списання боргів з єдиного внеску зможуть домогтися далеко не всі платники
Списання боргів з єдиного внеску зможуть домогтися далеко не всі платники

Запровадження обов'язкової сплати ЄСВ в мінімальному розмірі навіть за відсутності доходу (прибутку) багато хто з фізосіб - підприємців та самозайнятих осіб з незалежною професійною діяльністю сприйняв як вселенську несправедливість. У підсумку ФОПи, яких простонародно називали "сплячими" через нерегулярний характер діяльності, опинилися перед складним вибором - терміново "закриватися", сплачувати ЄСВ у мінімальному розмірі чи очікувати на скасування відповідної вимоги.

Та ось побачив світ Закон № 592, який повинен змінити ситуацію на більш лояльну до ФОПів і решти самозайнятих осіб. Утім, після оприлюднення остаточного тексту Закону № 592 та вдумливого ознайомлення з ним, легкість звільнення від боргів з ЄСВ опиняється під великим питанням. Зауважимо, що норми Закону № 592 можна умовно поділити на два великі блоки. Перший стосується внесення змін до Закону про ЄСВ щодо звуження кола платників єдиного внеску. Ці норми запрацюють аж 1 січня 2021 року.

Нас більше цікавлять ті норми Закону № 592, які набрали чинності після його офіційного оприлюднення, тобто 3 червня 2020 року. Йдеться про довгоочікуваня списання сум недоїмок, нарахованих платникам єдиного внеску, а також штрафів і пені, нарахованих на такі суми. На жаль, час йде, а роз'яснень і тлумачень щодо цієї процедури наразі нема за виключенням роз'яснення ДПС із категорії 201.08 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Тому ми підготували для вас ексклюзивну аналітику "Списання боргу з ЄСВ "сплячих" ФОП - хто і як може скористатися Законом № 592", в якій розглянули наступні питання:

- що підлягає списанню на підставі Закону № 592?

- хто може претендувати на списання недоїмки з ЄСВ?

- які передумови списання недоїмки, штрафів та пені?

- як відбувається процедура списання?

Звісно, однозначний плюс новацій - якщо платнику погодили списання заборгованості з єдиного внеску, то до нього не застосують штрафні санкції, передбачені п. 7 ч. 11 ст. 25 Закону про ЄСВ. Тобто його не будуть штрафувати за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом.

Утім, це не скасовує підводні камені списання заборгованості з ЄСВ, які ми проаналізували. Адже, скажімо, така підстава для відмови у списанні як наявність будь-якого доходу за 2017-20 рр. видається головною перепоною для широкого застосування процедур списання. Бо отримання навіть однієї гривні від підприємницької діяльності ФОПа чи незалежної профдіяльності самозайнятої особи миттєво ставить жирний хрест на спробах добитися списання - не варто й починати. Детальніше про ці та інші проблеми - в нашій аналітиці "Списання боргу з ЄСВ "сплячих" ФОП - хто і як може скористатися Законом № 592".

Візьміть під контроль усі ризики, з якими зіштовхується ваша компанія. Спробуйте LIGA360 - екосистему хмарних продуктів ЛІГА:ЗАКОН для ефективної роботи бізнесу в умовах кризи. Спробувати.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар