Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

У ДПС повідомили про ПДВ-наслідки компенсації виконавцю замовником вартості спожитої електроенергії

19.06.2020, 16:00
320
0

Податківці спробували роз'яснити ПДВ-наслідки для виконавця, якому замовник компенсує вартість використаної при надані послуги електроенергії, яку звиконавець оплатив замість замовника, в якого не бул...
Податківці спробували роз'яснити ПДВ-наслідки для виконавця, якому замовник компенсує вартість використаної при надані послуги електроенергії, яку звиконавець оплатив замість замовника, в якого не бул...

Податківці спробували роз'яснити ПДВ-наслідки для виконавця, якому замовник компенсує вартість використаної при надані послуги електроенергії, яку звиконавець оплатив замість замовника, в якого не було коштів

Консультанти податкового відомства Дніпропетровської області розглянули запит платника ПДВ, який поцікавився їх думкою щодо оподаткування в такій ситуації.

Наразі підприємство виконує технічне обслуговування та ремонт інфраструктури і обладнання

замовника з держсектору. За умовами чинного договору, окремо від плати за надані послуги, замовник компенсує підприємству вартість спожитої при наданні послуг електроенергії.

Однак, з огляду на відсутність бюджетного фінансування замовника, планується укладення додаткового договору поруки між виконавцем та постачальником електроенергії. За ним підприємство, у разі чого, розрахується з постачальником електроенергії по рахунках замовника. А той, як отримає нарешті фінансування, компенсує ці витрати підприємству.

З "бізнесової" точки зору для підприємства контрактна суть відносин незмінна - зрештою він отримає оплату за послуги і компенсацію за використану для їх надання електроенергію. Але вітчизняні реалії господарювання навчають передусім враховувати, як це все трактуватиметься з точки зору оподаткування.

На це податківці зауважили - підприємство має самостійно визначати сутність і відповідність здійснюваних ним операцій тим, які визначені ПКУ.

До речі, найголовніші новації у справлянні ПДВ розглянуто в матеріалі видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН "Розбираємо Закон № 466 по кісточках: ПДВ-зміни". Для отримання доступу до професійної аналітики видання БУХГАЛТЕР&ЗАКОН, інших документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися тестовим доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Що ж до порад "по ділу" у відомстві обмежилися цитуванням загальних положень про оподаткування ПДВ.

Та все ж, з формулювань тексту відповіді наявним є наступне бачення податківців у цій ситуації:

- оплата електроенергії за замовника є складовою витрат, пов'язаних з наданням послуг, постачання яких підлягає оподаткуванню ПДВ за загальними правилами (людською мовою це мало б означати що ці витрати таки мають зв'язок з господарською діяльність і якщо підприємство отримає від постачальника електроенергії "належну" податкову накладну, то може очікувати навіть на податковий кредит);

- першою подією для визначення податкових зобов'язань з ПДВ по операціях з надання послуг технічного обслуговування та ремонту інфраструктури і обладнання, основною складовою яких є електрична енергія, буде отримання підприємством коштів в рамках основного договору (тобто, найімовірніше йдеться про те, що зобов'язання з ПДВ виникнуть лише на дату отримання оплати від замовника і на це не впливають всі попередні "договірні маніпуляції" і те, хто та як зрештою за електроенергію розраховувався).

Джерело: ІПК ГУ ДФС у Дніпропетровській області від 02.06.2020 р. № 2271/ІПК/04-36-04-01-16

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар