Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Значно збільшили податки з операцій з резидентами Австрії

23.06.2020, 14:40
283
0

Запроваджено нові положення щодо уникнення подвійного оподаткування тміж Україною та Австрією
Запроваджено нові положення щодо уникнення подвійного оподаткування тміж Україною та Австрією

Євроінтеграційні прагнення України активізують і процеси гармонізації законодавства з європейськими нормами. Зокрема, в останні роки досить активно нормотворча робота ведеться щодо імплементації BEPS, положень AML та перегляду податкових конвенцій.

Черговим кроком на цьому шляху став перегляд умов Конвенції щодо уникнення подвійного оподаткування між Україною та Австрією. Як зауважують у головному фінансовому відомстві, підписаним 15 червня 2020 року Протоколом вносяться зміни з метою приведення її положень у відповідність до Модельної Конвенції ОЕСР.

Серед ключових новації - зміна ставок оподаткування.

Ставку оподаткування дивідендів збільшено з 10% до 15%.

Проценти замість 2% оподатковуватимуться тепер за ставкою 5%.

Для "науково-технічних" роялті (за користування будь-яким авторським правом на наукову працю, патент тощо), що раніше оподатковувались за нульовою ставкою, встановлено 5% податок. Ставка за роялті "творчі" (за користування авторським правом на літературні твори або твори мистецтва) збільшена з 5% до 10%.

Окрім збільшення ставок передбачається введення нових положень: "Право на отримання вигід", яке обмежує можливості застосування пільгових положень Конвенції, якщо основною метою є отримання таких пільг, та "Обмін інформацією", яке розширює можливості компетентних органів Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією.

Докладніше про "Уникнення подвійного оподаткування" можна дізнатися з модуля Ситуації. Для отримання доступу до документів та інструментів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН поспішайте скористатися ТЕСТОВИМ доступом і оцініть зручність та швидкість пошуку необхідних вам матеріалів.

Джерело: повідомлення Прес-центру міністерства фінансів (mof.gov.ua)

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар