Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці назвали єдину можливість повернути зайво сплачений ПДВ на банківський рахунок

24.06.2020, 09:05
2486
0

Усе, що було сплачене з електронного ПДВ-рахунку, повертається на електронний ПДВ-рахунок
Усе, що було сплачене з електронного ПДВ-рахунку, повертається на електронний ПДВ-рахунок

Донецькі податківці роз'яснили, що повернення зайво сплачених сум ПДВ з бюджетного рахунку на банківський поточний рахунок платника ПДВ можливе, якщо такі суми не були зараховані до бюджету з рахунка платника податку в СЕА ПДВ згідно з п. 2001.5 ПКУ.

Адже такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в СЕА ПДВ. Щоправда, якщо на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов'язань з ПДВ чи на момент фактичного повернення коштів електронний ПДВ-рахунок відсутній, то зайво сплачений ПДВ повернуть на банківський поточний рахунок платника податку (п. 43.41 ПКУ).

Звісно, не слід забувати й про податковий борг. У разі його наявності повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов'язання можливе лише після повного погашення такого податкового боргу (п. 43.2 ПКУ).

Джерело: ІПК ГУ ДПС у Донецькій області від 01.06.2020 р. № 2258/ІПК/05-99-04-01-13

Нагадаємо, що зміни, які запроваджені Законом № 466 та набрали чинності 23.05.2020 р., зачепили й електронне адміністрування ПДВ. З усіма ПДВшними змінами, можна ознайомитися в статтях "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)" і "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар