Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Транспортний податок збільшиться, а коло його платників різко зросте

25.06.2020, 09:45
7302
0

Депутати вимагають розширити коло об’єктів оподаткування транспортним податком — доведеться платити за легковики, мотоцикли і катери не старші 8 років і ціною понад 944 тисячі.
Депутати вимагають розширити коло об’єктів оподаткування транспортним податком — доведеться платити за легковики, мотоцикли і катери не старші 8 років і ціною понад 944 тисячі.

Запропонований групою аж з 45 народних депутатів законопроект № 3704 не лише змінює правила застосування акцизного податку, а й суттєво коригує сферу транспортного податку. Як відомо, зараз останній сплачують в розмірі 25 тис. грн на рік власники легкових автомобілів, які не старше 5 років та коштують від 375 розмірів мінзарплат (понад 1,77 млн грн у 2020 році). Детальніше про це - у публікаціях модуля ситуацій ІПС ЛІГА:ЗАКОН (спробуйте тестовий доступ):

- "Ставки з транспортного податку";

- "Платники транспортного податку";

- "Об'єкт та база оподаткування транспортним податком";

- "Порядок обчислення і сплати транспорного податку".

Але законопроект № 3704 хоче суттєво змінити ці правила.

По-перше, транспортний податок слід буде платити не лише з легковиків, а з транспортних засобів загалом. Під ними автори законопроекту розуміють легкові автомобілі, мотоцикли, а також зареєстровані у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України яхти та судна, човни та катери моторнi, інші човни.

По-друге, критеріями віднесення до об'єктів оподаткування стане те, що:

- з року виготовлення транспортного засобу минуло не більше восьми років (включно);

- середньоринкова вартість транспортного засобу становить понад 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2020 році це 944,6 тис. грн).

По-третє, ставка податку становитиме 6 розмірів мінзарплати, встановленої на 1 січня податкового року, за транспортний засіб, з року виготовлення якого минуло не більше п'яти років (включно). За транспорт "віком" від шести до восьми років податок складатиме три мінзарплати. Для 2020 року ці показники становлять відповідно 28 338 та 14 169 грн.

У разі прийняття законопроекту зміни до статті 267 Податкового кодексу України набирають чинності з 1 січня 2021 року.

Радимо звернути увагу на аналітичні матеріали сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом:

- "Авто в підприємця-загальносистемника: облік витрат і податкового кредиту";

- "Поліпшення власного авто: бухгалтерський та податковий облік";

- "Оренда автомобіля у фізособи: оформлення, оподаткування й облік";

- "Декларування доходу від продажу фізичною особою іншій фізособі автомобіля";

- "Безоплатно отримано автомобіль: як відобразити в обліку";

- "Акумулятори та шини: облік на підприємстві (від придбання до списання)".

Щоб не пропустити інформацію про прийняття змін до законодавства по вашій темі - встановіть їх на контроль в LIGA360. Щойно вони вступлять в силу - ви автоматично отримаєте сповіщення. Ці та інші можливості доступні бухгалтеру в LIGA360. Спробуйте зараз - замовляйте тестовий доступ.

Підписуйтеся на наш канал у Telegram і сторінку в Facebook, щоб завжди бути в курсі бухгалтерських подій.


Увійдіть, щоб залишити коментар