Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Зміни в реєстрації та місячний звітний період для всіх — ДПС назвала головні правила 2020 року для платників ПДВ

25.06.2020, 14:15
1381
0

Інформаційний лист № 13 — огляд ПДВ-нововведень, запроваджених Законом № 466
Інформаційний лист № 13 — огляд ПДВ-нововведень, запроваджених Законом № 466

Пресслужба ДПСУ продовжила роз'яснення змін до ПКУ, які внесені Законом № 466. Цього разу мова йшла, зокрема, про зміни в оподаткуванні ПДВ, які набрали чинності 23.05.2020 р.

Ось що роз'яснили податківці.

Які зміни відбулись у процедурі реєстрації платником ПДВ?

Зокрема, скорочено строк подачі заяви про добровільну ПДВ-реєстрацію: заява подається за 10 к. дн. до початку податкового періоду замість 20.

Також тепер реєстраційна заява подається до контролюючого органу виключно засобами електронного зв'язку в електронній формі. Водночас суб'єкти господарювання (новостворені) можуть заявити про бажання добровільної ПДВ-реєстрації під час держреєстрації створення юрособи або ФОП. Тоді, відповідна заява або відомості передаються до контролюючих органів у порядку, встановленому Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Триденний строк розгляду таких заяв або відомостей контролюючими органами розпочинається з дати їх надходження до контролюючого органу.

Перереєстрація у зв'язку із зміною найменування (крім перетворення) прізвища, імені та по батькові платника ПДВ, який включений до ЄДР, здійснюється без подання реєстраційної заяви платником податку на підставі відомостей з ЄДР (п. 183.15 ПКУ).

Перереєстрація, яка здійснюється у зв'язку з перетворенням, проводиться на підставі заяви платника ПДВ. Якщо такий платник, утворений шляхом перетворення, не подав у встановлений строк заяви для перереєстрації, його реєстрація платником ПДВ анулюється відповідно до ст. 184 ПКУ.

З якого звітного періоду скасовується квартальний звітний період з ПДВ?

Закон № 466 скасував квартальний звітний період, який застосовували платники єдиного податку. Натомість, запроваджено єдиний для всіх платників ПДВ звітний період - місяць.

Причому останнім квартальним звітним періодом буде ІІ-й квартал 2020 року (останній день подання такої звітності - 10 серпня 2020 року). Тож, починаючи з 1 липня 2020 року всі без виключення платники ПДВ, в т.ч. й єдинники, будуть подавати податкову декларацію щомісячно.

Як ПДВшникам, які звітували поквартально, враховувати від'ємне значення, обчислене в ПДВ-декларації за ІІ-й квартал 2020 року?

Від'ємне значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом, обчислене платниками податку в деклараціях з ПДВ за ІІ-й квартал 2020 року, слід перенести до декларацій за липень 2020 року, кінцевий термін подання якої - 20 серпня 2020 року.

Джерело: Інформаційний лист ДПСУ № 13

Усі ПДВ-зміни, запроваджені Законом № 466, ми розглянули в статтях "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)" і "Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)" сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" - скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.


Увійдіть, щоб залишити коментар